Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Opony i felgi.

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj

Opony i felgi.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sie 2010, o 14:29 
Offline

Dołączył(a):22 sie 2010, o 14:09
Posty:6
Mamy różne rodzaje opon i felg. Opony i felgi zdobią każdy pojazd, bez względu na to czy jest to pojazd stary czy nowy. Piękne zadbane felgi i opony świadczą o jego właścicielu. Zadbane opony nie jednemu już uratowały życie i zdrowie. Opony i felgi są nie tylko w samochodach osobowych i ciężarowych, używa się je także w pojazdach specjalistycznych, takich jak: kombajny, traktory, przyczepy, TIRy, rowery, skutery, motocykle, quady i inne. Opony używa się sezonowo, inne latem, a inne zimą. Są też opony wielosezonowe, ale podobno mało praktyczne. Opony produkują bardzo różne firmy, dlatego tak ciężko się je wybiera. Opony produkują między innymi: Michelin, Good Year, Fulda, Dayton, Dębica, Falken OHTSU, Dean, Cooper, Continental i wiele inny firm. Felgi dzielimy zazwyczaj na stalowe i aluminiowe. Po zdięciu opony z felgi pamiętajmy o jej wyważeniu. W rolnictwie używamy zazwyczaj stalowych felg, felgi stalowe używamy w zimie. Napiszcie jakie macie i jak sobie radzicie z wyborem felg i opon do swoich pojazdów?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Opony i felgi.
PostNapisane: 25 sie 2010, o 12:09 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Ja w każdej maszynie mam oryginalne fabryczne felgi. Felgi zamienne do ciągników, kombajnów itp. kupuje się na wzór starych. Jakie są takie się bierze. W ciągniku Ursusie c 330 jak przebiła mi się przednia opona to wsadziłem od żuka starą i chodzi już 5 lat.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze