Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - ROZPYLACZE, DYSZE DO OPRYSKIWACZY.

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

ROZPYLACZE, DYSZE DO OPRYSKIWACZY.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 paź 2012, o 11:31 
Offline

Dołączył(a):25 paź 2012, o 11:19
Posty:2
Mam pytanie o dysze do opryskiwaczy. Zaproponowano mi teejeta, lechlera i albuza.
Mam duże gospodarstwo i na pewno wezmę z ceramiki. Próbowałem tworzywo i stal nierdzewną ale wszystko to badziew na większe hektary. Z ceramiki interesują mnie 2 strumieniowe na większe prędkości i ciśnienia. Filtry sekcyjne gęste mam. Proponowano mi lechlera idkt ale miałem idk z ceramiki 1 strumieniowy i nie spisały się dobrze. Padły dość szybko i nawet 1 szt. nowa była już wadliwa. Natrafiłem na targach gościa który proponował ALBUZA AVI TWIN z ceramiki ponoć mocniejszej ( różowa ).
Cena też była atrakcyjne bo do końca roku mogę je kupić za 39 zł brutto/szt.
Co i nich sadzicie?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ROZPYLACZE, DYSZE DO OPRYSKIWACZY.
PostNapisane: 25 paź 2012, o 18:05 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Cena atrakcyjna, tylko czy nie podróbka? ALBUZA AVI TWIN to może nie górna półka, ale rozsądny wybór między ceną a jakością (trwałością). W zaprzyjaźnionym gospodarstwie ok. 1000 ha tylko takie stosują, o innych nie chcą słyszeć. Woda musi być dobra, bo inaczej szybko się zużyją.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: ROZPYLACZE, DYSZE DO OPRYSKIWACZY.
PostNapisane: 26 paź 2012, o 07:14 
Offline

Dołączył(a):25 paź 2012, o 11:19
Posty:2
Raczej oryginalne bo gość na swojej stronie ma certyfikat oficjalnego dealera i jest przeszkolony w doradztwie. Jeżeli chodzi o dobrą wodę to też miałem problem, myślałem że się zużyły ale okazało się że na białej ceramice jaką ma lechler osadził mi się kamień, nie widziałem tego. Podobno na różowej ceramice lepiej widać kamień. No i gość twierdzi że wystarczy wrzucić do ciepłego octu na 20 minut , wyczyścić szczoteczką i jazda na pole.
Skoro na 1000 ha się spisuje to wezmę te AVI TWINy, zresztą na większości forach i moi znajomi twierdzą że są dobre.
Biorąc pod uwagę cenę, jakość, materiał wykonania, dostępność i łatwość w czyszczeniu to jestem na nie zdecydowany.
Dzięki i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze