Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Valtra 900

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Valtra 900
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sie 2010, o 07:20 
Offline

Dołączył(a):11 sie 2010, o 07:16
Posty:8
Witam zamierzam kupic traktor jak w temacie bedzie on pracował z ładwaczem i mam pytanie jeśli ktoś ma ten ciągnik jak jest z dostaniem do niego tura??


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Valtra 900
PostNapisane: 13 sie 2010, o 08:05 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 cze 2010, o 15:05
Posty:40
Ja akurat nie mam takiego ciągnika, ale z tego co widzę w internecie to może być problem z dostaniem tego tura bo chyba są one montowane jedynie fabrycznie. Jedyne wyjście to pewnie znalezienie jakiegoś używanego ładowacza w dobrym stanie.

Cytuj:
Ładowacze czołowe Valtra są fabrycznie montowane podczas procesu produkcji ciągnika. Wszystkie ładowacze czołowe charakteryzują się nowym wzornictwem, mocną konstrukcją i licznymi udoskonaleniami, które zwiększają efektywność pracy.

W zależności od modelu ciągnika, ładowacz czołowy może być sterowany elektronicznie za pomocą wielofunkcyjnej dźwigni joystick, umieszczonej w podłokietniku fotela lub mechanicznie (linkowo), za pomocą dźwigni ErgoDrive.

Valtra jest jedynym producentem ciągników, który montuje ładowacze czołowe do swoich ciągników na linii produkcyjnej.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Valtra 900
PostNapisane: 18 sie 2010, o 05:33 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
A musi to być koniecznie Valtra? Do Zetora czy New Hollanda spokojnie można dokupić tura, a tu to tylko fabrycznie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Valtra 900
PostNapisane: 31 sie 2010, o 16:16 
Offline

Dołączył(a):11 sie 2010, o 07:16
Posty:8
Witam ponowie sorry że długo nie odpowiadałem ale miałem awarie z kompem.A więc ciągnik ma pracowac z turem w zamkniętym pomieszczeniu i nie musi to być valtra ale pytałem o nią ponieważ ma odpowiednie wymiary tzn.nie więcej niż 2.45m.Jeśli znaczie jakieś inne ciągniki o tych wymiarach to prosze podawajćie je tutaj.Idealnym traktorem byłby deutz-fahr agroplus 320 i chodzi mi o tego typu traktor(agroplus jest toche przydrogi ;I)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Valtra 900
PostNapisane: 26 wrz 2010, o 14:35 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
To aż taki silnytraktor do tura Ci potrzebny. U mojego znajomego przy turze pracuje Deutz-Fahr agroplus 100 i świetnie się spisuje.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Valtra 900
PostNapisane: 26 wrz 2010, o 19:19 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):9 sie 2010, o 15:16
Posty:64
Lokalizacja: TechRolnik.pl
I pamietaj że nie tylko KM są wważne jak ccesz mieć tua. Liczy się tu także wydajność pompy oraz udźwig jaki wytzymuje ladowacz.

Ja mam mtz-a 105KM i jak mu dam max obciążenia to daje sobie spokojnie rade


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Valtra 900
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 17:13 
Offline

Dołączył(a):11 sie 2010, o 07:16
Posty:8
Witam ponownie.
Wiem ze do tura nie jest potrzebna az taka duza moc ale ciągnik nie będzie tylko ładował obornika z kurnika(dlatego wymagania wysokości są) ale tez będzie musiał go wywieść.Upatrzyłem sobie fendta 280 s ma odpowiednie wymiary , dobry skręt oraz niezłą pompe...ale chciałbym też wysłuchać waszych opinii na jego temat.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Valtra 900
PostNapisane: 1 paź 2010, o 15:44 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Fendy są dobre ale ja bym polecał Deutz Fahra oczywiście z jakąś dobrą pompą.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Valtra 900
PostNapisane: 18 gru 2010, o 09:57 
Offline

Dołączył(a):11 sie 2010, o 07:16
Posty:8
Witam ponownie.Jak wiecie od kilku miesięcy mysle o kupne ciągnika.Odnalazłem jeszce jeden interesujący model mianowice case jx 1070 c.Ma dosyc mocną pompe niezły skręt jednak czy 72 KM poradzą sobie z turem?Dodatkowym atutem jest to ze jest ok 80 km od miejsca gdzie mieszkam więc mozna go sprowadzic nawet bez lawety.Dzięki na odpowiedz.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Valtra 900
PostNapisane: 18 gru 2010, o 15:21 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Ja mam Zetora 7745 73KM i z ładowaczem daje sobie radę spokojnie. Case będzie miał na pewno wydajniejszą pompę więc można go brać. A jaki masz rozrzutnik?


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze