Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Nowoczesne Maszyny Rolnicze

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj

Nowoczesne Maszyny Rolnicze
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 gru 2010, o 14:20 
Offline

Dołączył(a):6 gru 2010, o 12:44
Posty:32
Serce rośnie jak obserwuje się rozwój polskiej wsi. Jeszcze niedawno pług ciągnąłem starym rozwalającym się ursusem bez dachu a dzisiaj, możemy cieszyć się takimi jak te maszyny rolnicze. Wygodnie, cicho latem chłodno, zimą ciepło i nawet radio może grać i je słychać :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Nowoczesne Maszyny Rolnicze
PostNapisane: 13 gru 2010, o 15:10 
Offline

Dołączył(a):13 gru 2010, o 15:05
Posty:1
Dokładnie - coraz więcej maszyn, których mogą nam zazdrościć na całym świecie :) do tego coraz więcej firm ubezpieczeniowych robi konkurencyjne ceny. Teraz nawet bardzo łatwo jest znaleźć firmę, u której zapłacimy już niewielkie pieniądze za dobre ubezpieczenia maszyn rolniczych. Oby tak dalej :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Nowoczesne Maszyny Rolnicze
PostNapisane: 18 gru 2010, o 15:18 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Dajcie spokój tym bajkom. U mnie w dużej okolicy jak pewnie w dużej części Polski przeważają tak jak ty to ująłeś "stary rozwalający się ursus bez dachu". Sam wyjeździłem się na starej trzydziestce wiec nie musisz mi tłumaczyć. No ale trochę racji w tym jest.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Nowoczesne Maszyny Rolnicze
PostNapisane: 18 gru 2010, o 16:22 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
Zgadzam się z armi95, w moich stronach również mamy nowy sprzęt, ciągniki które niekiedy przekraczają 100-110 KM, ale te "stare rozwalające się ursusy bez dachu" też pracują może już nie tak ciężko jak kiedyś ale pracują. Bo np. ciągnika który ma napęd, szerokie koła nie będę brał do pielenia, czy obsypywania kartofli (nie jestem żadnym plantatorem, uprawiam ziemniaki na własny użytek ok 30ar.) a ten stary poczciwy ursus nadaję się do tego idealnie i wcale mi nie przeszkadza że nie ma dachu,


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Nowoczesne Maszyny Rolnicze
PostNapisane: 19 gru 2010, o 09:56 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
No jasne, że tak. Nie będę brał sporego Zetora do przewracania siana jak mam do tego a właściwie miałem c 330.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Nowoczesne Maszyny Rolnicze
PostNapisane: 31 sty 2011, o 12:11 
Offline

Dołączył(a):6 gru 2010, o 12:44
Posty:32
Zgadzam się z Wami. Sam chcę zakupić jeszcze Ursusa U-912 z 1981 roku, bo znajdzie u mnie swoje zastosowanie. Nowoczesne maszyny jednak znacznie ułatwiają niektóre prace co wcale nie oznacza, że starszy sprzęt już się do niczego nie nadaje.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Nowoczesne Maszyny Rolnicze
PostNapisane: 24 lut 2011, o 22:09 
Offline

Dołączył(a):20 lut 2011, o 12:09
Posty:30
no tak Panowie sprzęt jest ładny tylko żeby ta cena była mniejsza co z tego ze mam nowy ciągnik a trzoda czy bydło leci w dół a pasze oraz paliwo w górę jak tu utrzymać ten sprzęt i spłacać ten dług ? co mi z tych dopłat jak kiedyś bydło czy taka trzoda była po 5 zł a ile koncentrat kosztował ?
a dziś co 3 10 czy 3 20 a koncentrat ile kosztuje ? wole żeby była ta jedna cena minimalna 4 zł z kg tucznika niż te dopłaty bo wiem że jak sprzedam za rok to odstane te 4 zł a tak klapa tuczniki w dół liczymy że będą po 3 80 zł a tu po 2 80 zł z kg a ciągnik ma jedną cenę którą trzeba spłacać


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Nowoczesne Maszyny Rolnicze
PostNapisane: 25 lut 2011, o 08:19 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):11 lip 2010, o 13:33
Posty:51
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie
Hmm dużo zmieniło PROW, z którego naprawdę warto skorzystać, sam skorzystałem i jestem zadowolony to prawda w mojej okolicy ostro się modernizują gospodarstwa ze względu na maszyny


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze