Najlepsze forum rolnicze
http://forumrolnik.pl/

wywóz gruzu
http://forumrolnik.pl/viewtopic.php?f=10&t=3924
Strona 1 z 1

Autor:  Phillipched [ 28 sie 2015, o 11:03 ]
Tytuł:  wywóz gruzu

Podczas budowy domu lub lokalu o innym charakterze siłą rzeczy dochodzi do wytworzenia odpadów poremontowych. Pozostałości dawniej wykorzystanych materiałów, resztki materiałów budowlanych używanych w okresie remontu i inne odpady związane z pracami remontowymi muszą zostać usunięte z co najmniej dwóch przyczyn. Po pierwsze, wywóz odpadów Wrocław nieestetycznie prezentują się w pobliżu nieruchomości znacznie utrudniając utrzymanie porządku niekiedy również na sąsiednich działkach. Worki i drobny wywóz gruzu Wrocław mogą stać się zarzewiem sąsiedzkich kłótni.

Drugą kwestią są względy ekonomiczne. Z perspektywy ochrony środowiska i estetyki otoczenia wszystkie odpady poremontowe Wrocław są pozbawione wartości i wymagające usunięcia. Zanieczyszczają one naturalne środowisko oraz obniżają poczucie piękna. Niemniej odpady remontowe są cennym surowcem wtórnym, który po odpowiednim przetworzeniu może znów znaleźć zastosowanie w budownictwie. Odzyskane surowce są wykorzystywane między innymi do produkcji elementów budowlanych, a także materiałów niezbędnych do przeprowadzenia prac remontowych oraz innych budowlanych robót.

Autor:  hampel [ 15 kwi 2019, o 08:17 ]
Tytuł:  segregacja odpadów

Najgorsze jest, gdy taki kontener na gruz nie stoi na zamkniętym placu. Wówczas cała okolica wyrzuca tam śmieci. A przecież obowiązek segregacji odpadów spoczywa na gminach. To one muszą odpowiednio zachęcić gospodarstwa domowe by to robiono. Najczęściej skuteczną zachętą jest dużo niższa cena przy odbiorze odpadów segregowanych.
Ciekaw jestem czy wiecie jak to robić? Na blogu Inside Your Life znalazłem dokładną instrukcję jak segregować odpady. Sprawa tylko na pozór wydaje się prosta. Na jakimś forum dla kobiet czytałem jak panie zastanawiały się, gdzie powinno wyrzucać się podpaski? http://www.insideyourlife.pl/2018/07/se ... gowac.html . Panowało przekonanie, że do makulatury :-) Swoją drogą współczuję pracownikom segregatorni odpadów.

Autor:  garwazy [ 29 lip 2019, o 13:51 ]
Tytuł:  Re: wywóz gruzu

To chyba zależy od osób, bo u nas na osiedlu nie raz stoi kontener na gruz poremontowy, widzę nawet że jest logo tej firmy http://eko-logis.com.pl/oferta-dla-osob-prywatnych/ , ale nikt nie wyrzuca do niego swoich prywatnych śmieci. Od tego są specjalne pojemniki - ludzie się tego ściśle trzymają. Jeśli widzicie że gdzieś jest inaczej to pewnie kwestia braku świadomości lub edukacji, może najzwyczajniej w świecie warto zwrócić uwagę?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/