Strefa czasowa: UTC

Nasze forum sponsorują:

Drukuj

Medycyna-leki,antybiotyki i sprzęt medyczny.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sie 2010, o 04:27 

Większość ludzi medycynę kojarzy z drogimi lekami, antybiotykami i drogim sprzętem medycznym do diagnostyki jak i do leczenia. Ludzie leczą cukrzycę, raka, choroby serca, alergie, choroby psychiczne i inne niedomagania. Drogi sprzęt medyczny, leki i antybiotyki kupowane są zazwyczaj przez szpitale na drodze przetargów. W związku z tym jest tam duże pole do nadużyć i korupcji.Chorzy kupują leki i sprzęt medyczny zazwyczaj w aptekach lub specjalistycznych sklepach- co rujnuje im kieszenie. Moim zdaniem większości chorób można zapobiec stosując przepisy naszych babć. Lekiem może być zdrowa żywa woda źródlana, czyste powietrze i naturalna żywność. Antybiotykiem zaś może być słońce i wyciąg z cebuli, ewentualnie czosnku. Drogi sprzęt medyczny zastępujemy ruchem na świeżym powietrzu,oraz ciężką pracą na działce lub w ogrodzie.Kupujmy leki, antybiotyki i drogi sprzęt medyczny, albo resetujmy mózgi i korzystajmy z natury. A wy jakie macie zdanie na temat medycyny?

Re: Medycyna-leki,antybiotyki i sprzęt medyczny.
PostNapisane: 19 sie 2010, o 04:41 

Witaj Jola,
ciekawy punkt widzenia, mam podobny. Jeśli chodzi o medycyne to koncerny farmaceutyczne na lekach robią takie pieniądze jakie sobie nawet ciężko wyobrazić, czytałem kiedyś w gazecie ciekawy artykuł o facecie co wyleczył z malarii dziesiątki tysięcy mieszkańców afryki jakimś tanim środkiem do odkażania wody, to chyba to http://www.faceci.com.pl/subskrypcja59.html ale pewności nie mam bo nie pamietam a potem mial przechlapane i zakazali mu tych praktyk bo firmy farmaceutyczne traciły mnostwo pieniedzy sprzedajac mniej leków na malarie. A gdyby chciał to wprowadzić legalnie jako lek to chyba badania trwają 10 lat i kosztują grube miliony dolarów żeby móc taki lek zarejestrować.

Ale to troche nie na temat jest, ja staram sie nie brac lekow na grype czy przeziebienie - czosnek, cebula i zwykle pomaga. Teraz prowadzimy bardzo niezdrowy tryb życia, jest mnóstwo chorób cywilizacjnych za szybko wyszliśmy z jaskini przed komputery :) A w TV jako recepte na wszystko polecają nam różne cudowne pigułki, jedne leczą bóle krzyża, inne sraczke jeszcze inne błyskawicznie usuwają ból głowy i ludzie wolą sie tym szprycować zamiast wyjść na spacer czy trochę zastanowić się nad swoim trybem życia, tak jak piszesz - lepiej dać sobie troche odpocząć i korzystać z natury :)

Pozdrawiam

ps. wątrobe mamy jedną, rozmawiałem z facetem który pracuje w firmie sprzedającej leki i mowił mi ze kazdy człowiek ma ograniczona zdolnosc absorbowania toksyn przez watrobe i powyzej pewnej ilosci dawki paracetamolu przyjetego w ciagu zycia watroba wysiada, nie pamietam dokladnie ile to bylo ale chyba 1kg paracetamolu w ciagu zycia moze watroba przerobic zanim sie nie zniszczy

PostNapisane: 19 sie 2010, o 17:10 

Ja stawiam na profilaktykę szeroko pojętą, także sierpień to dobra pora by się zaszczepić przeciwko grypie , od czasu do czasu kieliszeczek nalewki z żurawiny nie zaszkodzi

z pozdrowieniami

PostNapisane: 29 sie 2010, o 10:45 

Chrzanie leki, antybiotyki i sprzęt medyczny.

PostNapisane: 7 paź 2016, o 09:40 

Ja mogę się jedynie wypowiedzieć w temacie medycyna estetyczna na śląsku, która jest na świetnym poziomie. Zresztą ostatnio korzystałem :) Co do sprzętu medycznego to nie mam pojęcia.

PostNapisane: 7 lut 2017, o 19:19 

Po części to prawda. Czasem jednak bez profesjonalnego sprzętu i odpowiednich leków się nie obejdzie. Niektórych chorób lepiej nie leczyć domowymi sposobami. Jak już mowa o sprzęcie medycznym podrzucam od siebie namiar na sklep http://medyczny-rzeszow.pl/ który oferuje całkiem rozsądne ceny. Może komuś się przyda.

PostNapisane: 21 mar 2017, o 13:12 

Oby więcej takiego zdrowego podejścia, a mniej bezpodstawnego faszerowania się lekami i suplementami. Zgadzam się też z tym, ze w skrajnych przypadkach leki i specjalistyczne leczenie są konieczne, ale chodziło tu raczej o to, że ludzie na byle co biorą tabletkę, kaszel, katar, cokolwiek, a koncerny farmaceutyczne wymyślają coraz to nowsze choroby, by móc wyprodukować nowe leki i wcisnąć je konsumentów.

architekt wnętrz Leszno

PostNapisane: 21 kwi 2017, o 10:10 

Niestety lekami człowieka faszerują strasznie.A większość chorób można leczyć domowymi metodami bo nie każda choroba wymaga farmakologicznego leczenia.Jednak są schorzenia wieku starszego i tutaj już potrzebne są podkłady i pieluchy.Jeżeli mogę podpowiedzieć dobą firmę pieluch bo nie przeciekają to AMD.Ja kupuję w tym sklepie internetowym bo mają dobre ceny.Również rękawiczki. http://geriato.pl/content/30-sklep-internetowy

PostNapisane: 30 kwi 2017, o 08:05 

Ja staram się raczej omijać apteki. Gdy rozłoży mnie przeziębienie sięgam po naturalne środki i dopiero jak to nie pomoże idę po antybiotyk. Koleżanka kiedyś poleciła mi markę Krewel Meuselbach, która właśnie oferuje naturalne środki na przeziębienie, bez zbędnych sztucznych dodatków. Najbardziej przypasowały mi tabletki Aspecton na bolące gardło, które działają delikatnie, nie maja ostrego mentolowego posmaku, lecz przyjemny - owocowy ;)

Strefa czasowa: UTC