Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Ekologiczne gospodarstwo

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Ekologiczne gospodarstwo
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sie 2010, o 21:43 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
Witam.
Czy ktoś z was prowadzi ekologiczne gospodarstwo lub ma w okolicy takie gospodarstwo? Sam rozpatruję przejście na tego typu gospodarstwo tylko nie hoduje żadnych zwierząt, a wiadomo, że raczej nikt nie kupi takiego zboża, bo bez oprysków to więcej w nim ziela. Plus tego gospodarstwa jest taki, że nie trzeba kupować nawozów, oprysków. U mnie w okolicy nikt nie ma takiego gospodarstwa, ale widziałem takie to jak popatrzyłem na zborze, to na początku myślałem, że to jakiś nieużytek. Orientujecie się może jaka jest dopłata do ha przy ekologicznym gospodarstwie i czy to w ogóle się opłaci jeżeli ktoś ma 10ha?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 7 sie 2010, o 22:07 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 sie 2010, o 11:34
Posty:11
Znam jednego człowieka, który prowadzi takie rolnicze gospodarstwo ekologiczne, mówił mi kiedyś, że nie może tam się pojawić żadna maszyna :)
Spróbuję coś od niego wyciągnąć albo nawet zaprosić go do nas na forum :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 30 sie 2010, o 17:55 
Offline

Dołączył(a):30 sie 2010, o 16:35
Posty:3
Witam
co dokładnie chcesz wiedzieć ?
bo jeśli nie masz zwierząt które pozwolą Ci na utrzymanie się to stanowczo odradzam z 10ha ni hu hu nie dasz rady wyżyć p4rzez cały rok :( a dopłaty - pożal się boże, ni jak ma się to do chleba który kupisz przez cały rok w sklepie
Każdy Ci powie
nawet mając zwierzęta i renomę jako ekologia to i tak się dokłada do uprawy
Jak sam stwierdziłeś badziewia jest tyle że ....


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 1 wrz 2010, o 14:45 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
Ja nie mieszkam na wsi tylko mam z tatą gospodarstwo po dziadkach. Mój tato i mama pracuje, a gospodarstwo stanowi tylko taki lekki zastrzyka pieniędzy (po sprzedaży zboża). Właśnie dla tego nie hodujemy zwierząt, bo mieszkamy 12km od gospodarstwa, a wiadomo, ze trzeba by było dojeżdżać przynajmniej raz dziennie lub kogoś zatrudnić - kolejne koszty. Więc utrzymujemy się z pieniędzy zarobionych przez rodziców,a pieniądze z gospodarstwa są na większe inwestycje (kupno nawozu, Nowych maszyn, samochodu, remonty itd.)
Więc odradzacie przy takim areale przejście na tego typu gospodarstwo?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 30 wrz 2010, o 08:02 
Offline

Dołączył(a):27 wrz 2010, o 18:08
Posty:12
400 km od mojego gospodarstwa jest kilka takich gospodarstw


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 30 maja 2011, o 10:13 
Offline

Dołączył(a):30 maja 2011, o 07:19
Posty:2
dziś ekologia jest w modzie i ludzie to kupują tylko że nic to nie da jeżeli takie zboże będziesz sprzedawać do skupu bo tam to idzie do jednego silosa i lipa. Takie zboże to trzeba dawać do kogoś kto bezpośrednio zrobi z tego eko produkt np jakiś mały młyn przemieli to na mąkę i jakiś piekarz upiecze z tego chleb bez żadnych spulchniaczy itp. wtedy to ma sens ale ile roboty przy tym. W warszawie jest specjalny Eko Bazar i tam sprzedają swoje produkty a ludzi tam jest cała masa.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 9 sty 2012, o 12:47 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Ekologia jest także droga i nie ma się co oszukiwać,że nie każdego będzie stać na takie rozwiązanie. Zapoznaj się nawet z wstępnymi kosztami i zobaczysz jak to wychodzi,znam parę osób którzy uprawiają ekologiczne gospodarstwo,jednak skupiają się głównie na produkcji jaj z ferm ekol.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 30 sty 2012, o 08:09 
Offline

Dołączył(a):26 sty 2012, o 21:02
Posty:2
Ekologia jest także droga i nie ma się co oszukiwać,że nie każdego będzie stać na takie rozwiązanie. Zapoznaj się nawet z wstępnymi kosztami i zobaczysz jak to wychodzi,znam parę osób którzy uprawiają ekologiczne gospodarstwo,jednak skupiają się głównie na produkcji jaj z ferm ekol.

Ktoś tu nie ma zielonego pojęcia o gosp.eko. Koszt to plan rolnośrodowiskowy(raz na pięć lat około pięćset - tysiąc zł. w zależności od ilości działek rolnych)+corocznie opłata dla jednostki kontrolującej około tysiąc złotych(te koszty zwraca arimr minus podatek vat ) dodatkowo nie wydajesz na nawozy oraz środki ochrony roślin, z własnego gosp. pozyskujesz nawóz organiczny. minus jest taki że bez odpowiednich płodozmianów z czasem są marne zbiory co rekompensują dopłaty arimr.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 13 lut 2012, o 14:18 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):22 lip 2011, o 10:31
Posty:70
Lokalizacja: Maków koło Łodzi
Oczywiście że tak. Zasiejesz np żepak w tym roku kurs żepaku to był 2000zł za 1 TONE!!!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 30 sie 2012, o 10:41 
Offline

Dołączył(a):30 sie 2012, o 09:55
Posty:13
Ten sektor rozwija się w naszym kraju, ale ciągle jest w powijakach. Najgorsze jest to, że brakuje u nas firm, które zajmują się przetwórstwem eko żywności i odpowiedniej infrastruktury. Ogólnie sprawa wygląda tak, iż nasi rolnicy coś produkują, a skupują to zachodnie koncerny i po przepakowaniu do torebek ze swoim logo, sprzedają u nas za grube pieniądze. Jeśli to się zmieni, to będzie dużo lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze