Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Ekologiczne gospodarstwo

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj

Re: Ekologiczne gospodarstwo
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sie 2012, o 19:18 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Na zachodzie Europy to w gospodarstwie ekologicznym są składane zamówienia na dostawę ciągłą i rolnik np. raz w tygodniu dostarcza produkty klientom. Udział sieci w dystrybucji ekologicznej żywności jest niewielki.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 7 lis 2012, o 19:57 
Offline

Dołączył(a):7 lis 2012, o 19:03
Posty:3
Pećwnie ze mozesz przejsc na eko jednak bez zwierzat ciezko-brak nawozu.ale mozna to zastapic odpowiednim plodozmianem,wsiewka np peluszki czy poplonami.z tym ze mieszanki juz raczej nikt nie kupi chyba ze na pasze dlatego dobrze miec zwierzeta ktore to zjedza.i kolo sie zamyka.w okresie przestawiania,przez pierwsze dwa lata masz 100%wiecej doplat,potem nieco mniej.mysli sie ze to super bo nie placi sie za nawoz,opryski...ale bez tego plon mniejszy,zachwaszczony,gdy zabraknie do siewu tylko z centrali,bez zapraw za gruba kase.dobrze wiec jak male gosp jest samowystarczalne.sieje mieszanki,zbieram,skarmiam(ilosc zwierzat taka by wykarmic i nie dokupowac) i tak w kolo.z plodow to siano i slome sprzedaje.jak dla mnie to eko super,wystarcza mi to co zbiore,zwierzatka zjedza,wiec mam zdrowe mieso,jaja,warzywka.fajnie ze wieksze doplaty,rekompensuje to mniejszy plon,wieksze zuzycie ropy czy poplony.fakt kosztuje to wiecej czasu,nerwow ale nie chodzi mi o kokosy a o choc w czesci zdrowsze zycie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 21 sty 2013, o 13:18 
Offline

Dołączył(a):21 sty 2013, o 12:48
Posty:1
Ja prowadziłem takowe gospodarstwo ale rozwód z pozwu byłej żony sprawił , że zostawiłem jej wszystko .Mieliśmy 4-h orzecha laskowego w eko planowałem ogrodzenie tego areału i wprowadzenie w ogrody hodowli kur niosek na wolnym wybiegu w 2009 r. miałem zbyt w hurcie po 50 gr. za szt. i min . 4000 tyś szt. na miesiąc ja planowałem mieć ok . 8 tyś tyś szt miesięcznie z 1000 szt .( 800 SZT JAJKO CO TRZECI DZIEŃ). niosek . Nioski też w sprzedaży jako kura z hodowli z certyfikatem kosztowała spora ale nie pamiętam ile. Natomiast produkcja na małym areale może się opłacać ale musisz mieć produkcję rozszerzoną .Co do nawozów musisz wiedzieć o środku ekologicznym EM wspierany kompostem własnymi odżywkami , płodozmianem przynosi super efekty.Rozmawiałem z pewnym rolnikiem na szkoleniu który produkuje jajka , warzywa, świnki - wyrabia wędlinę-i choć ma drożej niż w sklepie to smak zapach sprawia , że ludzie kupują od niego .Co do uzyskania certyfikatu to nie ma wielkiego problemu wystarczy nie oszukiwać .Dostaniesz wykaż odbiorców z całej Polski , wykaz producentów nawozów i oprysków możesz się liczyć z propozycjami wycieczek do gospodarstwa ze szkół i innych instytucji masz szkolenia darmowe jest jeden problem musisz się zaangażować mocno bo jeżeli podejdziesz do tematu ot tak sobie to marny z tego będzie pożytek . Co do sadów to też jest zbyt i zarobek ale odmiany tylko wybrane się nadają do ekologi .Gdybym jeszcze raz zakładał gospodarstwo to na pewno zasadził bym sad jabłoni odmian przemysłowych i wprowadził bym w sad kury nioski . Pozdrawiam Darek.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 28 lut 2013, o 17:26 
Offline

Dołączył(a):28 lut 2013, o 17:16
Posty:6
Widzę temat stary ja mam gospodarstwo i znam wiele osób z branży zajmuje się tym jakiem 15lat. To nie takie jednoznaczne jak tu większość określa wszystko się da ja niem mam zwierząt trzeba troche inaczej wtedy. Ale bywa lepiej i gorzej np.z 11ha zeszły rok to około 25000zł na czysto poza dopłatami a ten ok 60000zł też bez dopłat. To nie takie proste ale da się prowadzić gospodarstwo ekologiczne w wersji tak zwanej towarowej ...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 9 lip 2013, o 07:45 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Da się,jednak mimo wszystko chyba najwięcej zależy tutaj od powierzchni jaką posiadamy oraz co dokładnie uprawiamy,to istotne czynniki,które wyznaczają także nasz przyszły i potencjalny dochód.


Pozdrawiamy serdecznie www.Sklep.Mizar.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 7 gru 2014, o 10:13 
Offline

Dołączył(a):26 lis 2014, o 07:17
Posty:6
No właśnie a jak z tymi sklepami ekologicznymi? Muszę przyznać, że teraz u mnie w domu zamiast cukru jest www.bogutynmlyn.pl/melasa i szukam też innych zamienników:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 23 lip 2015, o 10:24 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Tutaj znajdziesz wszystkie odpowiedzi dotyczące gospodarstwa ekologicznego jakie Cię interesują,podsyłam lin do tematu

viewtopic.php?f=17&t=716


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 7 wrz 2017, o 08:58 
Offline

Dołączył(a):4 lip 2017, o 13:46
Posty:73
jasne że się opłaca. teraz to jest mega modne i ceny takich produktów mogą być wysokie. tylko trzeba to dobrze rozegrać i wypromować znak towarowy, żebyś miał wieksze zaufanie konumenta


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 29 kwi 2020, o 20:29 
Offline

Dołączył(a):2 paź 2016, o 19:44
Posty:34
Jasne, to bardzo ważna kwestia. Właśnie dlatego warto podejść do tematu na poważnie i w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie nawozy będą dla Was najbardziej optymalne. Ja polecam Wam zajrzeć do https://www.dr-green.pl/nawozy-dolistne-na-zboza i tam dowiedzieć się na ten temat więcej. To świetna sprawa, sami sprawdźcie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ekologiczne gospodarstwo
PostNapisane: 13 paź 2021, o 19:43 
Offline

Dołączył(a):15 lis 2016, o 11:01
Posty:14
Warto inwestować w montaż paneli fotowoltaicznych. U nich https://ekofachowcy.pl/ możecie zapoznać się z ofertami różnych firma z okolicy Waszej, dzięki czemu będziecie mieć konkretne porównanie. Oszacują też dla Was koszt żebyście wiedzieli co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze