Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Biopaliwa źródłem energii cieplnej

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

Biopaliwa źródłem energii cieplnej
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2010, o 18:45 
Offline

Dołączył(a):15 sie 2010, o 19:17
Posty:21
Decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetycznej z dnia 02.02.2005r . biomasę stanowią zrębki drewna iglastego i liściastego wytworzone bez udziału lepiszczy o granulacji <10mmm o wartości opalowej w stanie roboczym od 7MJ/kg do 18MJ/kg oraz ścier drzewny o średnicy <2mm nie zawierający metali ciężkich lub innych związków powstałych w wyniku obróbki drewna z użyciem środków do powlekania lub konserwacji , nie zawierający związków organicznych. Ścier nie może być wytworzony z drewna pochodzącego z prac budowlanych lub rozbiórkowych . Jeżeli ścier pochodzi z prac budowlanych lub rozbiórkowych jest odpadem i do takich materiałów mają zastosowanie przepisy o odpadach. Trociny, zrębki ,ścinki drewna pochodzące z pierwotnej obróbki po spełnieniu określonych wymogów jakościowych ;składające się tylko z drewna i nie mające zanieczyszczeń innymi substancjami można zakwalifikować jako produkt. Biomasa poddana mechanicznemu sprasowaniu , zbryleniu może stanowić paliwo do ogrzewania w piecach CO. Taką ciekawostką jest to, iż udział biopaliw w całkowitym spalaniu w elektrociepłowniach ma stanowić do 10%. Takie są wymogi Unijne, dlatego elektrociepłownie muszą korzystać z alternatywnych źródeł -biopaliw (biomasy).Cennym biopaliwem może być też śruta słonecznikowa poekstrakcyjna , łuski słonecznika , które były poddane tylko mechanicznemu sprasowaniu ,wygniataniu bez związków chemicznych i organicznych , w postaci granulek , brykietów mogą dostarczyć energii cieplnej .Profesjonalnej informacji na temat biomasy można uzyskać w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska . Źródłem biopaliwa może być też torf i słoma . Do tego rodzaju paliw potrzebne są odpowiednie piece CO. Moi znajomi palą w kominku brykietami z trocin , twierdzą ,że kaloryczność ich jest dość wysoka no i jest zdecydowanie taniej niż węglem , czy gazem. Przepis art. 163 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008r (DZ.U. Nr 3 z 2009r poz. 11 ) o podatku akcyzowym stanowi ,iż do dnia 1 stycznia 2012 r. węgiel i koks do celów opałowych jest zwolniony od akcyzy. Po tym terminie węgiel i koks będzie dużo droższy . Już teraz należy pomyśleć o alternatywnych źródłach biopaliw . Co sadzisz o biomasie ?,czy chciałbyś zastosować biomasę do spalania i ogrzewania w swoim gospodarstwie ? . A może ktoś zainteresowany jest zakupem linii technologicznej i rozpoczęciem produkcji biopaliw ,których odbiorcą może być np. elektrociepłownia . ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Biopaliwa źródłem energii cieplnej
PostNapisane: 8 lis 2010, o 07:51 
Offline

Dołączył(a):5 lis 2010, o 08:06
Posty:11
Witam

Zgadzam się, że najwyższy czas pomyśleć o alternatywnych źródłach energii. Jednak każda taka inwestycja wiąże się z dość dużymi kosztami. Na zachodzie biogazownie zakładane są przez dużych hodowców zwierząt w celu osiągnięcia efektu synergii artykuł o tego typu inwestycjach na http://blog.gruuna.com/pl/entry/gdy-zwi ... owni-sens/ A może ktoś z was ma tego typu biogazownie?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Biopaliwa źródłem energii cieplnej
PostNapisane: 2 gru 2010, o 15:41 
Offline

Dołączył(a):2 gru 2010, o 15:30
Posty:2
Fakt, bardzo dużo się o tym ostatnio mówi. Czytałem ostatnio o wierzbie energetycznej , dużo pisze sie też o przydomowych elektrowniach wiatrowych.
Ciekawi mnie ta dyskusja wokół, powinno się mocno dofinansować tego typu inicjatywy


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze