Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Sklep internetowy z ekologiczną żywnością od rolników

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj

Sklep internetowy z ekologiczną żywnością od rolników
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 lip 2010, o 18:12 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 cze 2010, o 09:41
Posty:92
W teleexpresie usłyszałem dziś o ciekawym projekcie, sklep internetowy odrolnika.pl gdzie rolnicy oferują produkty ze swojego gospodarstwa bez pośredników dzięki czemu wiemy co i od kogo kupujemy a pieniądze za sprzedaż tych produktów w całości trafiają do rolników.
Myślę, że jest to ciekawa inicjatywa :)

Cytuj:
Odrolnika.pl to co tygodniowe dostawy skrzynki ze świeżą ekologiczną lub lokalną lub tradycyjną żywnoscią pod drzwi klienta w dużych miastach.
Aktualnie projekt współtworzy 8 rolników z małopolski (Powiat Tarnowski).
Zamówione do godz. 24:00 we wtorek produkty są dostarczane po uzgodnieniu indywidualnym przez cały czwartek.
Warunkiem rozpoczącia dostaw do danego miasta jest osiągnięcie min. liczby odbiorców w danym mieście. Zatem jeśli chcesz robić zakupy prosto od rolnika bez pośrednika zgłoś się już dziś!


Cytuj:
Co nas wyróżnia???
Sprzedaż bezpośrednia oznacza, że kupujesz prosto od konkretnego rolnika, cena za oferowane produkty stanowi w 100% kwotę jaką otrzymuje rolnik i jest pozbawiona narzutów pośredników, podatków i innych dodatkowych opłat ponoszonych przez komercyjny handel!
Dzięki temu korzystamy z obustronnych przywilejów! Ty (konsument) wydajesz mniej, wiesz co i od kogo kupujesz, otrzymujesz świeży towar prosto ze wsi! My (rolnicy) dostajemy sprawiedliwą zapłatę za nasz produkt!


Cytuj:
Rolnik może sprzedawać konsumentowi bezpośrednio tj. bez rejestrowania działalności gosp. i płacenia podatków produkty produkcji pierwotnej pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Sklep internetowy z ekologiczną żywnością od rolników
PostNapisane: 31 lip 2010, o 18:56 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 15:23
Posty:9
A czy przeciętny rolnik będzie mógł sprzedawać na tej stronie np swoje mleko i jajka?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Sklep internetowy z ekologiczną żywnością od rolników
PostNapisane: 1 sie 2010, o 10:23 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Trzeba by założyć stronę internetową.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Sklep internetowy z ekologiczną żywnością od rolników
PostNapisane: 5 sie 2010, o 20:43 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
Moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Może sam zamieszczę tam swoje ogłoszenie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Sklep internetowy z ekologiczną żywnością od rolników
PostNapisane: 7 sie 2010, o 19:09 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 sie 2010, o 11:32
Posty:16
armi95 napisał(a):
Trzeba by założyć stronę internetową.

co masz na mysli? przeciez strona odrolnika.pl jest juz zrobiona?
Byłem dziś na stronie odrolnika.pl i widze ze tam musi sie zapisac wymagana liczba osob zeby dostawy ruszyły
Cytuj:
dolnośląskie
Wrocław (2) do dostaw brak: 48

Śląskie
Katowice (20) do dostaw brak: 20

mazowsze
Warszawa (25) do dostaw brak: 25

warmińskomazurskie
Olsztyn (1)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Sklep internetowy z ekologiczną żywnością od rolników
PostNapisane: 7 sie 2010, o 21:03 
Offline

Dołączył(a):4 sie 2010, o 11:35
Posty:6
Czyli brakuje jeszcze 93 osoby w sumie, żeby projekt odrolnika.pl ruszył?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Sklep internetowy z ekologiczną żywnością od rolników
PostNapisane: 31 paź 2010, o 14:32 
Offline

Dołączył(a):31 paź 2010, o 14:28
Posty:1
Z tego co wiem właśnie powstała pierwsza w Polsce porównywarka cen rolniczych pod nazwą www.agroceneo.pl tam można wystawiać za darmo swoje produkty ze zdjęciami opisami i filmami a przede wszystkim z zawsze aktualną ceną czyli bez żadnego pośrednictwa. Ja się tam zarejestrowałem.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Sklep internetowy z ekologiczną żywnością od rolników
PostNapisane: 5 lis 2010, o 09:08 
Offline

Dołączył(a):5 lis 2010, o 08:06
Posty:11
Witam

Handel w sieci jak najbardziej jestem za tak. Uważam, że pośrednicy zabierają zbyt dłużą część zysku. Jednak z doświadczenia wiem, że przy dużych zamówieniach jest problem z transportem a raczej z jego organizacją. Jednak trzymam kciuki za tego typu inicjatywę. Sam współpracuje z portalem www.gruuna.com gdzie możecie znaleźć ceny od producentów niemieckich z pierwszej ręki zachęcam do obejrzenia http://blog.gruuna.com/pl/page/gruuna-video/


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze