Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Odszkodowania za słupy energetyczne

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj

Re: Odszkodowania za słupy energetyczne
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lip 2011, o 13:59 
Offline

Dołączył(a):28 lip 2011, o 13:48
Posty:5
Czy za linie gdzie słupy znajdują się na granicy działek także można otrzymać odszkodowanie? Czy trzeba dogadać się z sąsiadem czy też można wystąpić samodzielnie?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Odszkodowania za słupy energetyczne
PostNapisane: 31 lip 2011, o 17:14 
Offline

Dołączył(a):12 kwi 2011, o 18:53
Posty:14
Co to znaczy na granicy działek i proszę mi napisać jaka orientacyjna jest długość linii przesyłowej przechodzącej przez działkę?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Odszkodowania za słupy energetyczne
PostNapisane: 2 sie 2011, o 19:02 
Offline

Dołączył(a):28 lip 2011, o 13:48
Posty:5
Pisząc „na granicy” mam namyśli fakt, że słupy zostały wkopane dokładnie w linii wyznaczonej przez znaki graniczne działek. Długość linii przesyłowej to 400m. na granicy działek i 500m już tylko i wyłącznie w mojej działce.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Odszkodowania za słupy energetyczne
PostNapisane: 3 sie 2011, o 08:28 
Offline

Dołączył(a):12 kwi 2011, o 18:53
Posty:14
Co do linii idącej na granicy działek to muszę się skonsultować, natomiast co do drugiej części słupów można się ubiegać o odszkodowanie pod warunkiem że nie dochodzą one do Pana budynków gospodarczych.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Odszkodowania za słupy energetyczne
PostNapisane: 3 sie 2011, o 12:36 
Offline

Dołączył(a):1 sie 2011, o 20:23
Posty:9
Na jednej działce stoi 6 słupów elektrycznych w szeregu podtrzymujące niskie napięcie. na drugiej działce stoi jeden który podtrzymuje linie niskiego napięcia które przecinają moją działke a na podwórku do zeszłego roku stał słup betonowy w kształcie litery A a potem zamieniono go na słup okrągły.
Od tego słupa dochodzi kabel do mojego domu i do sąsiadów.
Czy wogle moge za to dostać pieniądze?
Gdzie sie ubiegać o to i jaką kwote moge uzyskać?
Czy jest możliwość to sześć słupów w szeregu przesunąć na granice bo od obecnego połozenia słupów jest tylko kilkanaście metrów do granicy?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Odszkodowania za słupy energetyczne
PostNapisane: 3 sie 2011, o 13:59 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 sie 2010, o 11:29
Posty:34
Chciałbym zdać pytanie w imieniu znajomego, Janek mieszka w mieście, położenie słupów i działek przedstawiona jest na rysunku:
Załącznik:
slup_u_Janka.gif
slup_u_Janka.gif [ 11.23 KiB | Przeglądane 16926 razy ]

Na posesji Janka stoi słup nr 4, przez który jest przekazywana linia napowietrzna niskiego napięcia do domu sąsiada. Słup ten stoi już ponad 30 lat, kiedyś prąd dostarczał panstwowy zaklad energetyczny teraz chyba rwe albo cos podobnego, czy w tej sytuacji da sie cos zdzialac z odszkodowaniem?

1. Dlugosc linii przebiegajacej przez posesje Janka to 20-30 metrow.
2. O jaka wysokosc odszkodowania mozna sie ubiegac?

Mam jeszcze kilka pytan ale zadam je gdy uzyskam od Pana odpowiedź na te ktore juz zadałem :)

Pozdrowienia
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Odszkodowania za słupy energetyczne
PostNapisane: 3 sie 2011, o 17:00 
Offline

Dołączył(a):12 kwi 2011, o 18:53
Posty:14
Na jednej działce stoi 6 słupów elektrycznych w szeregu podtrzymujące niskie napięcie. na drugiej działce stoi jeden który podtrzymuje linie niskiego napięcia które przecinają moją działke a na podwórku do zeszłego roku stał słup betonowy w kształcie litery A a potem zamieniono go na słup okrągły.
Od tego słupa dochodzi kabel do mojego domu i do sąsiadów.
Czy wogle moge za to dostać pieniądze?
Gdzie sie ubiegać o to i jaką kwote moge uzyskać?
Czy jest możliwość to sześć słupów w szeregu przesunąć na granice bo od obecnego połozenia słupów jest tylko kilkanaście metrów do granicy?

Odpowiedź na powyższe pytanie:
Otóż jeśli dobrze zrozumiałem to za 6 słupów stojących na pierwszej działce można ubiegać się o odszkodowanie w firmie którą reprezentuję, natomiast jeśli od słupa odchodzą linie ciągnące prąd do Pana budynków gospodarczych to niestety ale nie można brać tego pod uwagę przy odszkodowaniu - tzn. wszystkie słupy które dają prąd innym a nie zainteresowanemu to możemy ubiegać się o odszkodowanie.
Jeśli byłby Pan zainteresowany pomocą z naszej strony proszę o kontakt na maila: m.nowaczyk@korporacja-feniks.com

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Odszkodowania za słupy energetyczne
PostNapisane: 3 sie 2011, o 17:04 
Offline

Dołączył(a):12 kwi 2011, o 18:53
Posty:14
Odpowiedź do Pana Marka:
Powiem szczerze i otwarcie przy tak małej odległości tzn. 20 - 30 metrów Pan Jan może dołożyć do tego interesu. Jednym słowem nie opłaca się.
W momencie gdy tak odległość wynosiła dajmy na to 300 metrów i więcej to już warto się starać o odszkodowanie.
Po prostu firma którą reprezentuję nie chciałaby Pana narażać na bezsensowne koszta.
Dziękuję i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Odszkodowania za słupy energetyczne
PostNapisane: 3 sie 2011, o 17:55 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 sie 2010, o 11:29
Posty:34
wraten napisał(a):
Powiem szczerze i otwarcie przy tak małej odległości tzn. 20 - 30 metrów Pan Jan może dołożyć do tego interesu.

Rozumiem, zasugerowałem się tym co pisał Pan wcześniej 30tyś zł odszkodowania w przypadku długości linii 15 metrów.
wraten napisał(a):
PRZYKŁAD: linia przesyłowa biegnąca w ziemi na długości 15 metrów w Suchym Lesie, powiat poznański na działce AG – właściciele otrzymali wynagrodzenie za ustanowienie prawa przesyłu w wysokości 30 000 zł. (trzydzieści tysięcy złotych)

Ale jak rozumiem dotyczy to linii biegnącej w ziemi, w przypadku linii napowietrznych odległość musi być większa żeby się to opłacało?

A co w przypadku gdy ktoś podpisał zgodę? Pytam w kontekście bardziej linii wodociągowych.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Odszkodowania za słupy energetyczne
PostNapisane: 4 sie 2011, o 08:45 
Offline

Dołączył(a):12 kwi 2011, o 18:53
Posty:14
Wszystko zależy też od tego jakiego napięcia są linie przesyłowe - jeżeli Panu zależy to mogę jeszcze spróbować się dowiedzieć jakiego rzędu byłaby to kwota - tylko proszę o trochę czasu.
A co do wyrażenia zgody to już niestety można tylko patrzeć jak kopią - to jest na tej samej zasadzie co ze słupami tzn. jeżeli wydało się zgodę lub była ona wydana kiedykolwiek przez innego właściciela na papierze to niestety ale nic nie można z tym zrobić.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze