Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Ryzyko pogodowe

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj

Ryzyko pogodowe
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 kwi 2011, o 12:01 
Offline

Dołączył(a):27 kwi 2011, o 11:59
Posty:4
Witam,

ostatnio natknąłem się na temat zarządzania ryzykiem pogodowym. Dla rolnictwa jest on szczególnie istotny. Zarządzanie ryzykiem pogodowym pozwala ubezpieczyć się od niekorzystnych warunków meteorologicznych, takich jak np. przymrozki lub brak (albo zbyt duża ilość) opadów. Jeżeli pogoda w danym okresie nie sprzyja, to wypłacana jest kwota, która może pokryć np. straty związane z niedostatecznymi plonami.

Mam pytanie: czy w polskim rolnictwie jest to już temat znany i czy byłoby zainteresowanie na tego typu usługi?

PS. Nie znam się na rolnictwie, natomiast znam się na finansach i zastanawiam się, czy warto zająć się tematem ryzyka pogodowego.

Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ryzyko pogodowe
PostNapisane: 27 kwi 2011, o 13:06 
Offline

Dołączył(a):27 kwi 2011, o 11:59
Posty:4
No właśnie. A przy okazji - zauważyłem, że organizuje Pan różne wyjazdy integracyjne. W przypadku, gdy np. pogoda nie dopisuje, bo pada deszcz, może zdarzyć się sytuacja, że wyjazd trzeba przełożyć na inny termin. Na takie ewentualności też można się ubezpieczyć (można nawet wykupić derywat pogodowy na jeden konkretny dzień, np. ważnego meczu tenisowego). Z punktu widzenia organizatora tego typu imprez - myśli Pan, że takie firmy jak Pańska również by korzystały z takich usług?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ryzyko pogodowe
PostNapisane: 27 kwi 2012, o 05:01 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):26 kwi 2012, o 20:12
Posty:14
Opcje na pogode?
Fundusze hedzingowe dla pogodnych?...

Prosze mi wybaczyc, nie zartuje z Pana, jedynie komplikowanie tranzakcji finansowych brzmi dla mnie bardzo niebezpiecznie i mam do nich zero zaufania.
Jedyne 'hedges' jakie lubie to:
http://www.naturehills.com/catalog/bush ... edges.aspx

Wspominalam w innym poscie, ze mowienie o 'ociepleniu klimatu' po jakichs 7 latach zimnych (np. w Irlandii) zmienilo sie w mowienie: 'to ocieplenie to tak naprawde oznacza ochlodzenie, deszcze, powodzie'...
Biorac pod uwage geniusz ludzki, zwlaszcza Tesli i to, ze nie wiemy jak rozwinieto do dzis jego wynalazki, mozna zakladac, ze do dzis i pogoda sie steruje.
Nie sadze, zeby w dzisiejszych czasach mozna na tym uczciwie zarobic. Trudniej tez zdobyc zaufanie do takich tranzakcji po skandalu z opcjami walutowymi.
Propozycja 'opcji na..' to mi sie z traderami ENRONa kojarzy. Polecam film dokumentalny o tej firmie. I komedie Jima Carreya tez:)

Zycze powodzenia w bardziej przyziemnych finansach.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ryzyko pogodowe
PostNapisane: 9 maja 2012, o 14:07 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Pogoda zazwyczaj bywa nieobliczalna,więc ryzyko jest starsznie wysokie,osobiście nigdy nie wszedłbym w coś takiego,nie ma to sensu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ryzyko pogodowe
PostNapisane: 19 paź 2017, o 09:32 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):13 wrz 2017, o 13:31
Posty:32
Ryzyko złej pogody zawsze jest i co rok zima zaskakuje rolników i drogowców ;) Zła pogoda może zdarzyć się zawsze, więc trzeba się przed nia zabezpieczyć. Znalazłem ciekawy artykuł o nowoczesnych technologiach zabezpieczających przed warunkami atmosferycznymi na tej stronie. Warto zajrzeć i dowiedzieć się czegoś nowego :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ryzyko pogodowe
PostNapisane: 24 paź 2017, o 07:10 
Offline

Dołączył(a):24 paź 2017, o 06:54
Posty:1
No tak, zimą nie sposób zgadnąć jaka pogoda będzie. No a wtedy rolnicy niestety na tym tracą
___
klinikarehabilitacji.pl - Prostownica do włosów dla każdego kaprysu!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Ryzyko pogodowe
PostNapisane: 4 sty 2018, o 06:58 
Offline

Dołączył(a):4 sty 2018, o 06:55
Posty:1
a jakie to ryzyko jest

____________________
wynajem długoterminowy


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze