Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Tunele ogodnicze-agrotkanina,agrowłóknina, tkanina ściółkuj.

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj

Tunele ogodnicze-agrotkanina,agrowłóknina, tkanina ściółkuj.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sie 2010, o 14:59 
Offline

Dołączył(a):19 sie 2010, o 04:02
Posty:14
Na wiosnę chciałam kupić tunel ogrodniczy o wymiarach : długość 3-6 m, wysokość około 2 m i szerokość też 2 m. Ceny tych tuneli były w granicach od 500 zł do 1500 zł. Chciałam też kupić agrowłókninę i agrotkaninę do ochrony gleby i roślin przed chwastami. Nie wiedziałam, że jest tak duży w sprzedaży wybór tuneli? Tunel chciałam postawić na działce, tak abym mogła w nim produkować dla rodziny pomidory. Jestem wręcz fanką zdrowej żywności. Gdzie się poradzić i jak wybrać najlepszą masywną konstrukcję tunela? Bo z agrowłókniną, tkaniną ściółkującą i agrotkaniną chyba sobie poradzę sama-chociaż za poradę też będę wdzięczna. Widziałam też takie tunele emitujące szklarnie-tylko zamiast szkła był plastik- może mi ktoś coś więcej na ten temat powie. Ceny szklarnio-tuneli były jednak wyższe około 2-3 tysięcy złotych. Błagam poradzicie mi, bo na przyszły rok chcę jeść pomidory z własnego tunelu lb szklarnio-tunelu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tunele ogodnicze-agrotkanina,agrowłóknina, tkanina ściół
PostNapisane: 8 sty 2012, o 11:52 
Offline

Dołączył(a):8 sty 2012, o 11:46
Posty:1
Witam. Co do agrowłókniny i agrotkaniny też trzeba się zastanowić, gdyż ta pierwsza nie nadaje sie do wszystkiego. Szczególnie jeśli mamy zamiar po niej chodzić a na pewno nie jak niektórzy myslą, że oszczędzą i kupują je na plantacje truskawek.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tunele ogodnicze-agrotkanina,agrowłóknina, tkanina ściół
PostNapisane: 9 sty 2012, o 12:50 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Racja,to niby oszczędność,ale tylko w jednorazowym wydatku,a potem okazuje się jaka naprawde jest agrowłóknina- moim zdaniem do ochrony gleby lepiej sprawdzi się agrotkanina.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tunele ogodnicze-agrotkanina,agrowłóknina, tkanina ściół
PostNapisane: 22 sty 2014, o 13:22 
Offline

Dołączył(a):22 sty 2014, o 13:13
Posty:2
widzę, że temat trochę stary, pewnie już tunel kupiony, ale pragnę pokazać tunele jakie Nasza firma posiada w swojej ofercie. A mianowicie, konstrukcja tuneli oparta jest na mocnych rurach galwanizowanych o średnicy fi 25mm i grubości ścianki 1mm o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Rury takie nigdy nie zardzewieją i nie popękają. Można je eksploatować w każdych warunkach atmosferycznych latami. Lekka konstrukcja ułatwia szybki montaż i demontaż, oraz jest łatwa w przestawieniu w razie potrzeby na inne miejsce. Dzięki zastosowaniu na dole poziomych rur skręcanych śrubami na wylot łączących pałąki tunelu, stworzona została bardzo stabilna i praktyczna konstrukcja.
Obrazek
Poszycie natomiast wykonane zostało z czterech warstw cienkiej folii plus wklejona nylonowa siatka wzmacniająca . Dzięki temu uzyskaliśmy folię typu PE MESH UV-5 o grubości 180gr/m2, której można używać z powodzeniem przez wiele lat. Uzyskana jakość charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością światła przez folię, ponad 90%, co korzystnie wpływa na każda uprawę. Rozproszenie światła pod foliami dyfuzyjnymi redukuje ilość miejsc zacienionych, pozwalając na dotarcie promieni słonecznych do dolnych partii roślin.Na wewnętrznej stronie foli zbierają się krople wody (efekt parowania ziemi). Dzięki powłoce antykondensacyjnej zamiast dużych kropli, które łatwo mogłyby spadać na rośliny, wytwarzana jest cienka warstwa wody dzięki czemu spływają ona w dół folii. Efekt termiczny uzyskujemy, dzięki odbiciu promieniowania podczerwonego co się przekłada na mniejsze straty ciepła w nocy. Zalety z używania tego typu folii to większe zabezpieczenie przed przymrozkami, wolniejszy spadek temperatury wewnątrz obiektu, wyższa temperatura średnio nocna, ewentualna redukcja kosztów ogrzewania, zmniejszenie zapotrzebowania na środki ochrony, zwiększenie jakości i wartości upraw oraz zapewnienie wcześniejszych i większych plonów.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tunele ogodnicze-agrotkanina,agrowłóknina, tkanina ściół
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 09:37 
Offline

Dołączył(a):11 kwi 2014, o 09:34
Posty:1
Zgadzam się, że agrotkanina i agrowłóknina to dwie różne bajki.
Wiem bo sama miałam problem z doborem odpowiedniego rodzaju na chwasty.
Polecam bardzo fajny artykuł o tym jak wybrać agrowłókninę czy agrotkaninę:
http://www.rabatka.pl/Wybor-agrowloknin ... nik,7.html
Naprawdę wyjasnia sprawę:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tunele ogodnicze-agrotkanina,agrowłóknina, tkanina ściół
PostNapisane: 17 lip 2014, o 10:18 
Offline

Dołączył(a):19 lis 2013, o 08:55
Posty:2
Mogę się zgodzić, że firma Das company ma fajne tunele, kupiłem u nich rok temu, z czego jestem zadowolony


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tunele ogodnicze-agrotkanina,agrowłóknina, tkanina ściół
PostNapisane: 4 mar 2015, o 11:48 
Offline

Dołączył(a):4 mar 2015, o 11:31
Posty:1
Ja również popieram - agrotkanina i agrowłóknina to zupełnie co innego. Ja zdecydowałem się na taką agrowłókninę, bo lepiej spełnia moje oczekiwania. Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tunele ogodnicze-agrotkanina,agrowłóknina, tkanina ściół
PostNapisane: 12 cze 2015, o 08:47 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Wszystko zależy od dwóch rzeczy,pierwsza to budżet jaki posiadamy na zakup takich tuneli ogrodniczych,a dwa to wymiary,powierzchnia jakiej potrzebujemy. Na naszej stronie takze znajdziecie szeroki wybór,cenowo wychodzi to atrakcyjnie,wiec warto.


Pozdrawiamy serdecznie www.Sklep.Mizar.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tunele ogodnicze-agrotkanina,agrowłóknina, tkanina ściół
PostNapisane: 29 lip 2015, o 12:18 
Offline

Dołączył(a):29 lip 2015, o 12:09
Posty:2
Pieniądze to bardzo ważna kwestia w tej sytuacji, ponieważ kwoty rosną ze względu na wielkość i materiału. Moje tunele są Agrimpex i jestem z nich zadowolona. To jest ich wizytówka - https://about.me/agrimpex, gdyby ktoś chciał się zapoznać.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze