Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - pies i ogród

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj

pies i ogród
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 gru 2017, o 21:29 
Offline

Dołączył(a):19 gru 2017, o 21:28
Posty:10
Witam jak zabezpieczyć drzewka przed psem (obsikuje)?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: pies i ogród
PostNapisane: 21 gru 2017, o 09:21 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 gru 2017, o 09:17
Posty:3
Lokalizacja: Jedno z wielu w Polsce. :)
Może na przyszłość lepiej zabrać sukę?
U nas wystarczyło ogrodzenie drzewek, jakieś 20 cm od nich i przestał się nimi interesować, ale pewnie jest jakiś inny sposób, równie skuteczny (o ile nie bardziej), bo każdy pies jest inny.
______________________________
http://krakow.mojamalaojczyzna.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: pies i ogród
PostNapisane: 15 sty 2018, o 07:46 
Offline

Dołączył(a):29 kwi 2017, o 06:22
Posty:24
Też myślę że takie małe ogrodzenie będzie chyba najlepsze. Inne sposoby u nas się nie spisywały. Najgorzej było jednak z meblami ogrodowymi. Pies jak się do nich dorwał to zawsze coś musiał podrapać czy pogryźć. Postawiliśmy wiec na metalowe meble od https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-katowice znudziło mu się to od razu ale i tak postawiliśmy dla bezpieczeństwa na troszkę krótszy łańcuch


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: pies i ogród
PostNapisane: 23 sty 2018, o 20:04 
Offline

Dołączył(a):20 lut 2017, o 19:59
Posty:42
Być może pies ma problem z pęcherzem jeśli załatwia się "gdzie popadnie". Może dajecie mu złą karmę? Pies jest dorosły, czy jeszcze jest szczeniakiem? Jak szczeniakiem to zobacz sobie karmę dedykowaną https://www.maxandmrau.pl/product-pol-888 . Moim zdaniem (jeśli jest problem z żywieniem) to zmiana jedzenia powinna pomóc.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: pies i ogród
PostNapisane: 24 sty 2018, o 11:38 
Offline

Dołączył(a):23 sty 2018, o 10:12
Posty:22
Niestety psy znaczą teren :( z suczkami jest nieco łatwiej jednak one wypalają trawę :)
Rozwiązania w sumie są 3
1. wyprowadzać psa poza ogrodem
2. sadzić drzewa z wysokimi pniami — im nie zaszkodzi raczej
3. ogrodzić rośliny lub utrudnić w inny sposób podejście do nich.

I teraz pytanie dodatkowe. Jak radzicie sobie z niszczeniem przez psy roślin w bezpośrednim sąsiedztwie płotu?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: pies i ogród
PostNapisane: 13 lut 2018, o 11:13 
Offline

Dołączył(a):13 lut 2018, o 10:53
Posty:15
Drzewka i krzewy warto zabezpieczyć przed psem za pomocą specjalnej siatki, obtaczając je dookoła i w zasadzie masz problem z głowy. Nie jest to drogie rozwiązanie i możesz wszystko wykonać samodzielnie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: pies i ogród
PostNapisane: 14 lut 2018, o 19:40 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):25 sty 2018, o 18:31
Posty:12
Lokalizacja: Warszawa
U nas był problem z psem i ogrodem i udało się ogarnąć i wreszcie został w kojcu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: pies i ogród
PostNapisane: 27 lut 2018, o 05:53 
Offline

Dołączył(a):13 lut 2017, o 10:56
Posty:75
Ja mam to samo. Szkoda w sumie bo jak jest duża działka to aż się prosi żeby pies trochę pobiegał, pobawił się. Ale jak go samego sobie zostawimy to przekopie mi dosłownie wszystko i cała moja praca pójdzie na marne. Ostatnio dobrał sie do moich hortensji myśłałam że go normalnie zabije:P Dlatego teraz musze zamówić nowe sadzonki z https://www.gardenowo.pl/sadzonki/hortensje i czeka mnie praca na wiosne


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: pies i ogród
PostNapisane: 19 mar 2018, o 10:30 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Tak jak mowa powyżej- są specjalne siatki ochronne na drzewka dzięki którym będziemy mogli uchronić je przed szkodami wyrządzonymi przez psy lub inne zwierzęta.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze