Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - motocykle na polach

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj

motocykle na polach
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 lip 2010, o 16:53 
Offline

Dołączył(a):31 lip 2010, o 16:48
Posty:1
Witam,

1. Mam takie pytanie czy motocykliści, którzy jeżdżą po polach które zostały już skoszone robią na nich zrywy itp. narażają rolników na straty?np. na mniejsze plony w przyszłości.

2. Mam takie pytanie czy motocykliści, którzy jeżdżą po polach które zostały już skoszone, a następnie zostało zrobione na nich to co robi się po koszeniu pola (bronowanie?) narażają rolnika na jakieś straty np. w przyszłości słabsze plony.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: motocykle na polach
PostNapisane: 31 lip 2010, o 18:41 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 cze 2010, o 15:05
Posty:40
Każdy przejazd przez pole psuje strukturę gleby i w przyszłości może być przyczyną niższych plonów. Przejazdy motocykli po polach gdzie robione są uprawki pożniwne są bardzo niekorzystne zwłaszcza wtedy, gdy rola jest wilgotna (gleba się maże jak jest wilgotna). Z kolei gdy jest sucha to wtedy się ugniata. Takie przejazdy motocykli niszczą strukturę gleby i na pewno spowodują obniżkę plonów w latach następnych. Przejazdów po polu powinno być jak najmniej między innymi dlatego stosuje się agregaty, czyli maszyny, które wykonują kilka czynności za jednym przejazdem takich jak orka,bronowanie i sianie za jednym razem. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: motocykle na polach
PostNapisane: 31 lip 2010, o 18:54 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 15:23
Posty:9
pecet napisał(a):
WMam takie pytanie czy motocykliści, którzy jeżdżą po polach które zostały już skoszone robią na nich zrywy itp. narażają rolników na straty?

Narażają rolników na straty ale narażają również siebie na solidny łomot gdy zdenerwowany rolnik wyskoczy z kosą albo z widłami ;)

Pozdr
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: motocykle na polach
PostNapisane: 1 sie 2010, o 10:26 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Motocykle przygniatają trawę na łąkach. Ale jazda po skoszonym polu to nic złego dla ziemi. Ziemia jest i tak zjeżdżona przez kombajny, prasy i ciągniki. Tyle, że gdy rolnik cię zauważy to się on zdenerwuje.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: motocykle na polach
PostNapisane: 5 sie 2010, o 20:38 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):5 cze 2010, o 05:51
Posty:60
Robicie z igły widły. ;) Jestem zdania armi95. Tam można przejechać i ryć ile wlezie na ściernisku. Od jednośladu raczej się tam ziemia nie zepsuje. ;) ile razy skracałem sobie drogi polem sąsiada :P To ma taki wpływ na zbiory jak kropla w morzu o ile w ogóle jakieś ma. Bardziej trzeba się martwić zbyt rzadkimi lub zbyt częstymi opadami deszczu, nawożeniem gleby i pryskaniem zboża.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: motocykle na polach
PostNapisane: 7 sie 2010, o 19:39 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 sie 2010, o 11:32
Posty:16
Szkodzi czy nie szkodzi, nie chciałbym żeby mi ktoś warczał i wariował motorem po polu, no chyba że za opłatą :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze