Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - opowiadanie (komentujcie i czytajcie :)

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
  Drukuj

Re: opowiadanie (komentujcie i czytajcie :)
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 paź 2013, o 06:37 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):16 paź 2013, o 11:17
Posty:2
Jak duża bedzie ta nowa obora? Z czego bedzie zrobiony dach?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: :)
PostNapisane: 27 paź 2013, o 18:03 
Offline

Dołączył(a):23 paź 2013, o 17:22
Posty:64
Teraz chce stworzyć mini mapke w paincie wiec opowiadania bedą ale mniej bo robie mapke taka mini mapke w paincie :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: :)
PostNapisane: 27 paź 2013, o 18:28 
Offline

Dołączył(a):23 paź 2013, o 17:22
Posty:64
250m3
dach kastrukcja tj metalowa
ocieplenie ścian styropianem


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: :)
PostNapisane: 28 paź 2013, o 13:27 
Offline

Dołączył(a):23 paź 2013, o 17:22
Posty:64
11 sierpien (niedziela)

Wstałem rano zrobiłem oprząt wraz z żoną . Po oprzecie poszłem do domu wypić kawe.O 9.15 poszliśmy do koscioła .Gdy wróciliśmy pojechaliśmy z Adamem po farbe białą do obory malowania i kilka materiałów jeszcze pojechałem do Pawła po przyczepke do samochodu podczepiliśmy razem z Adamem :) i pojechaliśmy do Castoramy .Kupiłem 4 farby białe , 3 zielone , Gips 2 worki , rozpuszczalnik , pilarke łanczuchową bo niedługo zamawiam drewno i bede musiał pociąc bo w tym roku sam potne bo rok temu miałem pocięte .Wróciliśmy do domu wyładowaliśmy wszystko pojechałem do Pawła oddać przyczepke . O 14 był obiad zjedliśmy . Poszłęm na telewizje ogladałem film jakis . 0 17 robiłem juz oprząt odpaliłem ładowarke i podjechałem obok obory pod zbiornik z paliwem nalałem troche i juz koncówke widze trzeba bedzie zamówić jutro zeby przywieżli . Pojechałem po kiszonke a nastepnie pasze taczkami . Bo żona juz doiła a Adam czyscił koryta i wyrzuczał gnój . Ja juz zacząłem karmić a potem poszedłem wylewać mleko z kan do zbiornika :) . Następnie zamknąłem obory i podjechałem ladowarka obok obory odłączyłem łyche i wziąłem widły załączyłem i podjechał koło obory i wziąłem zawiozłem 2 baloty do krów zeby juz były .Wysiadłęm i zacząłem juz scielić . Wróciłem zjadłem kolacje wykąpałem sie i poszedłem spać.



12 sierpien

Z rano poszedłem do góry odrazu na komputer spisać nr o paliwo które zawsze zamawiam . Żona robiła oprząt z Adamem . Ja gdy poszukałem nr poszedłem do nich im pomóc . Zostało tylko karmienie wiec nakarmiłem . 0 8 przyjechał mlecarz zabrał mleko . Firma juz była i juz pracowała . Ja zadzwoniłem o to paliwo . Powiedzieli ze przyjade pod wieczór bo mają dużo klientów .O 9 przywiezli mi te 6 worków nawozu co zamówiłem . Wsiadłem do ładowarki a ze miałem juz widły wiec mogłem złapać worki woziłem je do obory tam gdzie te duże :) . O 10 poszłem coś zjesc a następnie z żona srutować :) . Żona poszła o 11.30 robić obiad a ja nadl srutowałem . o 13 poszłem zobaczyć jak idzie budowa szła w dobry kierunku . Pustaki narazie były , beton tez uprawiali bo mieli swoja betoniarke , piasek też był :) wiec robota pełna para . O 15 podjechalem ładowarka zmieniłem na łyche i zacząłem ładować obornik . A Adam podjechał ursusem 60 z przyczepa . W sumie wywiezliśmy 2 przyczepy tam gdzie mam buraki w tym roku czyli juz jest 5 przyczep tam a po przenicy 4 przyczepy jak narazie .O 17 firma akurat odjezdzara i poprosiła zebym zamówił pustaki bo jest juz mniej i ze jutro przyjadą o 12 dopiero ale bedą pracować wtedy do 20 . Ja wziąłem sie za oprząt wyczysciłem koryta wyrzuciłem gnój i zacząłem doić żona przyszła i dokonczyła doić ja wsiadłem do ladowarki podjechałem koło węza i zacząłem myć następnie podjechałem pod kopiec i nabrałem kiszonki z liści . Akurat przyjechała cysterna z paliwem wiec wjechałem do obory ładowarka i zawołałem Adam zeby dokonczył za mnie a ja poszedłem do kierowcy z cysterny i mu kierowałem bo tyłem cofał podłączylismy wąz i paliwo leciało . O 20 cysterna odjechała a ja zamknąłem brame i poszedłem do domu .


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: :)
PostNapisane: 28 paź 2013, o 20:20 
Offline

Dołączył(a):23 paź 2013, o 17:22
Posty:64
13 sierpnia
O 6 wstałem wypiłem kawe i poszedłem na dwór . Wsiadłem do ursusa 60 i podłączyłem cyklop i podjechałem koło obory z tyłu . Wziąlem następnie ursusa osiemdziesiątke i podłaczylem 2 przyczepy 3,5 t i podjechałem koło obory . Żona robiła oprząt z Adamem a ja zacząłem ładować gnój na przyczepy bo dzisiaj dalej wywoze gnój na pole po przenicy . O 8 syn wziął ladowarke i tez zaczął ładować gnój o 9 ruszyłem na pole z dwoma przyczepami gdy zajechałem podjechałem blizej tamtego gnoju co woziłem otworzyłem jeden bok i podniosłem przyczepy a następnie ja opuszcziłem z druga przyczepa zrobiłem to samo . Gdy wróciłem do siebie podjechałem koło obory zostawiłem ciągnik i poszedłem z Adamem cos zjeśc.Gdy zjedlismy poszliśmy dalej ładować i kolejne 2 przyczepy pojechałem wywiez na pole . O 12 przyjechała firma. Ja poszedłem do domu jak wróciłem z pola zadzwonić zeby przywiezli pustaki jesli moga dzis .Po przenicy narazie zwiozłem 8 przyczep gnoju . Poszedłem dalej ładować z synem on ładowarka a ja cyklopem :) robota szła dobrze szybko o 14 pojechałem wywiez te 2 przyczepy na pole . Gdy wróciłem z pola odrazu poszedłem na obiad . Adam juz jadł . Po obedzie wziąłem sie za malowanie w srodku obore na biało (obore na maszyny ) Malowałem do 19 lecz . Żona juz doiła a Adam wywal gnój ja wsiadłem do ładowacza i pojechałem po kiszonke . Adam juz czyscił koryta . Zacząłem karmic . O 20 odjezdzała firma i mówiła ze jutro przyjada juz normalnie o 7 .Poszedłem do Arka (sąsiad mieszka w popowie) poszedłem zamówic drewno u niego wypiliśmy kawe . Powiedział mi ze przywiezie mi w sobote drewno :) . Gdy wróciłem o 21 zamknąłem brame . Wziąłem prysznic , zjadłem kolacje i poszedłem spać ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: :)
PostNapisane: 29 paź 2013, o 13:10 
Offline

Dołączył(a):23 paź 2013, o 17:22
Posty:64
jesli do 24 nie bedzie zadnego komentarza to przerywam pisanie tutaj bo widze ze nikogo to nie ciekawi :(


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: :)
PostNapisane: 29 paź 2013, o 19:39 
Offline

Dołączył(a):23 paź 2013, o 17:22
Posty:64
Zostało 3h i 40 minut wiec jesli chcecie zebym dalej pisac to piszcie :) a jesli nie to trudno :(


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: opowiadanie (komentujcie i czytajcie :)
PostNapisane: 29 paź 2013, o 20:32 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 sie 2010, o 11:33
Posty:16
Pisz dalej opowiadanie. Lubie poczytać ale nie mam czasu codziennie wchodzic na forum a na pewno czyta też dużo osób które nie są zarejestrowane i dlatego nie komentują.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: opowiadanie (komentujcie i czytajcie :)
PostNapisane: 29 paź 2013, o 20:36 
Offline

Dołączył(a):23 paź 2013, o 17:22
Posty:64
Kasia napisał(a):
Pisz dalej opowiadanie. Lubie poczytać ale nie mam czasu codziennie wchodzic na forum a na pewno czyta też dużo osób które nie są zarejestrowane i dlatego nie komentują.


a jak sie podoba tak wgl ?? . Dodaje nie raz jakies zdj nwm czy zauwazyłas są to mody z ls . NIestety nie gram w gre wiec tylko dodaje maszyny


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: opowiadanie (komentujcie i czytajcie :)
PostNapisane: 29 paź 2013, o 20:40 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 sie 2010, o 11:33
Posty:16
Fajne ale napisz coś o żonie i co jadasz na te kolacje.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze