Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - zdrowa zywnosc

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj

Re: zdrowa zywnosc
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 gru 2017, o 09:21 
Offline

Dołączył(a):9 gru 2016, o 14:44
Posty:27
Teraz już nawet ziarna są przetworzone więc siłą rzeczy rolnicy hodują żywność, która nie zawsze jest zdrowa. No ale lepiej chyba kupować jedzenie z mniejszych gospodarstw mimo wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: zdrowa zywnosc
PostNapisane: 5 gru 2017, o 19:44 
Offline

Dołączył(a):26 lis 2017, o 15:27
Posty:6
Myślę że jak się nie ma zaufanego źródła np. ogródka, kur czy świniaczka u cioci i wujka to w zasadzie nie wiemy co zjadamy i ciężko zaufać takim takim producentom żywności. Ostatnio jak czytam składniki z których są zrobione niektóre produkty to dochodzę do wniosku że człowiek powinien jeść zam suchy chleb dla konia i popijać wodą mineralną.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: zdrowa zywnosc
PostNapisane: 15 gru 2017, o 22:12 
Offline

Dołączył(a):26 lis 2017, o 13:56
Posty:44
Dzisiaj żywność jest słabej jakości, dlatego też wolę osobiście zadbać o więcej ruchu. To według mnie znacznie lepszy wybór. Zastanawiam się nad wybraniem się np. w góry z namiotami i śpiworami - https://www.trenujesz.pl/wiadomosc/rank ... pszy/4735/, żeby jeszcze aktywniej spędzić czas. Jednak nie wiem, czy to dobry pomysł.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: zdrowa zywnosc
PostNapisane: 19 gru 2017, o 15:09 
Offline

Dołączył(a):17 paź 2016, o 15:01
Posty:36
Ja staram się zdrowo odżywiać ale słodycze to moja słabość. Do najzdrowszych nie należą a dodatkowo źle wpływają na figurę. Staram się je ograniczać. Jak mam ochotę na batona czy cukierka robię sobie kanapkę z dżemem (te http://www.herbapol.com.pl/produkty/spo ... my-owocowe są bardzo dobre) . Też słodkie a zdrowsze.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: zdrowa zywnosc
PostNapisane: 19 gru 2017, o 16:02 
Offline

Dołączył(a):22 wrz 2017, o 14:55
Posty:21
ja też mam słabość do słodyczy, ale nie wiem czy dżem jest taki zdrowy. zależy ile cukru jest w nim.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: zdrowa zywnosc
PostNapisane: 3 sty 2018, o 21:13 
Offline

Dołączył(a):24 maja 2017, o 09:11
Posty:11
ja mam slabosc do czekolady :D ale po niej musze pic dicopeg 10g bo dostaje zatwardzenia :D nie przeszkadza mi to jednak spozywac jej od czasu do czasu


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: zdrowa zywnosc
PostNapisane: 19 sty 2018, o 16:01 
Offline

Dołączył(a):29 kwi 2017, o 06:22
Posty:24
Według mnie zdrowe odżywianie nie jest wcale takie trudne ;) Wystarczy tylko nie jeść niezdrowych rzeczy, proste nie:D Z tymi zdrowymi zawsze możecie tak pokombinować żeby urozmaicić sobie dania. Ja ostatnio kombinuje z rodzajami ryżu. Wypróbowałam już ryż jaśminowy i basmati https://kupiec.pl/produkt/ryz-basmati/ Nawet nie wiedziałam, że są aż takie róznice


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: zdrowa zywnosc
PostNapisane: 24 sty 2018, o 18:13 
Offline

Dołączył(a):22 wrz 2017, o 14:55
Posty:21
niby proste, ale nie do końca, trzeba mieć dość czasu, by gotować posiłki samemu, bo gotowe posiłki pozostawiają wiele do życzenia


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: zdrowa zywnosc
PostNapisane: 24 sty 2018, o 18:14 
Offline

Dołączył(a):22 wrz 2017, o 14:55
Posty:21
a ryż czy jest zdrowy...hmm. słyszałem , że powoduje skoki cukru we krwi, szczególnie ten biały.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: zdrowa zywnosc
PostNapisane: 25 sty 2018, o 21:58 
Offline

Dołączył(a):19 sie 2016, o 09:27
Posty:24
Ja akurat z gotowaniem nie mam problemu, bo naprawdę to lubię, jednak z czasem zaczęły mi się wyczerpywać pomysły na smaczne i zdrowe dania. Kiedy znalazłem tutaj https://kupiec.pl/kategoria-produktu/ryze/ informację o tym, ile mamy dostępnych rodzajów ryżu, który swoją drogą jest smaczny i zdrowy, to do razu zacząłem szperać w sieci szukają przepisów na dania z nim, ale jak macie jakieś swoje sprawdzone, o też chętnie je poznam.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze