Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - lepszy beton z betoniarni - pradwa czy mit ?

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

lepszy beton z betoniarni - pradwa czy mit ?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 mar 2015, o 20:21 
Offline

Dołączył(a):1 mar 2015, o 20:07
Posty:8
Panuje opinia że beton który samemu robimy w betoniarce nigdy nie osiągnie takich parametrów jak ten z profesjonalnej betoniarni. Niby można dostać włókna kompozytowe do robienia betonu zbrojeniowego o podwyższonej wytrzymałości, ale ich kruszywo, cement i dodatki są tak skomponowane że nigdy tego się nie uzyska w zwykłej betoniarce.
Znajomy wylewał posadzkę u siebie z betonu kupionego w Lublinie.
Zachwala jakby złotem wylał klepisko.
Ciekaw jestem kiedy zacznie mu pękać. Mnie domowej roboty beton popękał po trzech latach.
A jak wy sądzicie ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: lepszy beton z betoniarni - pradwa czy mit ?
PostNapisane: 11 sie 2015, o 09:17 
Offline

Dołączył(a):18 lip 2014, o 17:43
Posty:11
Beton z dobrej betoniarni to jedno. Sztuka wykonania to drugie. Kto nam da na to gwarancję to trzecie. Może najlepiej od tego ostatniego zaczynać wszelkie prace budowlane. Gdy pojawia się słowo "gwarancja", "uprawnienia budowlane", "zezwolenie na działalność" wiele firm znika lub przystawia lewe pieczątki. Ale dziś łatwo ich sprawdzić. Ja zaczynam od wyboru wykonawcy na przykład na stronie http://oferia.pl/wykonawcy/budowa/beton ... -zbrojenie . Potem wymagam okazania uprawnień, następnie proszę o udzielenie pisemnej gwarancji na wykonane roboty. Nie interesuje mnie czy zrobią wylewkę własnej roboty, czy z betonu z dobrej betoniarni. Mają mi zagwarantować na piśmie jej trwałość.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: lepszy beton z betoniarni - pradwa czy mit ?
PostNapisane: 11 sie 2015, o 17:40 
Offline

Dołączył(a):7 lip 2014, o 11:55
Posty:86
Myślę, że coś w tym jest.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze