Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - co tam panie w polityce

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj

co tam panie w polityce
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 mar 2016, o 13:26 
Offline

Dołączył(a):12 lis 2013, o 18:33
Posty:20
Ponieważ jest to forum rolnicze to podejrzewam że ktoś tu jest rolnikiem. Ciekaw jestem jakie macie zdanie na temat przepisów dotyczących ziemi. Niedawno rozmawiałem ze znajomymi i niektórzy uważają nawet ze unia i nato nic nie dało by wyjść z tych organizacji. A co wy o tym sądzicie. Jak wam się podoba ze o tym kto może ziemię kupić, czy dziedziczyć i za ile będzie decydować agencja rynku rolnego. Czy to już nie jest komuna w gorszej odsłonie. Przecież nawet za stalina rolnik był właścicielem swojej ziemi nie państwo. Boję się że skoro z tej ustawy zwolniony jest kościół i firmy ktoś tę ziemie zajuma polskiemu rolnikowi.
Ustawa wchodzi w życie od jutra, a tak naprawdę nikt nic nie wie.
Nawet gościu co dzierżawi moje hektary nie będzie mógł ich ode mnie kupić bo mieszka w sąsiedniej gminie.
No i to co najgorsze. Zgodnie z prawem bankowym jeżeli kupiliśmy ziemię na kredyt pod jej zastaw to teraz banki mogą wołać od nas gotówki bo wartość ziemi spadła.
A może uważacie że tak trzeba ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: co tam panie w polityce
PostNapisane: 7 kwi 2016, o 11:37 
Offline

Dołączył(a):7 kwi 2016, o 10:41
Posty:18
Lokalizacja: Dania
A chińcyki trzymają się motzno ;)

A tak na serio.. straszne jest to, że ktoś inny będzie mógł kupować ziemie.. i tak jak kiedyś straszyli, niemcy nas wykupią (jestem z północno zachodniej częście Polski) i tyle będzie.. Zamiast ochraniać polski kapitał to nas wyprzedają.. straszne i smutne..

Przecież wiadomo, że Niemcy są bogaci i stać ich na to bardziej niż statystycznego polskiego rolnika. Ale co tam.. rząd (tfu!) wie lepiej.. obojętnie z jakiej frakcji by nie był, to te same cwaniaki.. co na szarego obywatela nie patrzą.
__________
Europejskie domeny internetowe


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze