Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Dlaczego mój pies jest agresywny?

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj

Dlaczego mój pies jest agresywny?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 cze 2017, o 12:57 
Offline

Dołączył(a):21 cze 2017, o 12:55
Posty:1
Może mieć urojoną ciążę. Lub prawdziwą jak jej nie przypilnowaliście. Jak nie wiesz czy to urojona to obserwuj ją i zobacz czy nie ma takiego czegoś czym ona się opiekuje i leży ciągle koło tego. I pamiętaj - jest to mały piesek ale takie zachowanie jest niedopuszczalne, żeby własny pies na Ciebie warczał. Wyciągaj konsekwecje.

_______________________
http://ujedrnianie-biustu.pl/kiedy-warto-zaczac-uzywac-krem-na-piersi/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dlaczego mój pies jest agresywny?
PostNapisane: 26 cze 2017, o 09:37 
Offline

Dołączył(a):26 cze 2017, o 09:07
Posty:4
Agresji nie da się oduczyć. Agresja rodzi się poprzez nieodpowiednie wychowanie lub zbyt długie niekorygowanie błędu / ów wychowawczego / ych. Za złe zachowanie musisz karcić psa, ale bezboleśnie np. podniesionym tonem głosu ew. lekkim klapsem. Bez jakiejkolwiek przemocy bo przemoc pogorszy sprawę. Pozwolę sobie zacytować pewną wypowiedź na temat psiej agresji i jak sobie z nią poradzić :
" W wielu przypadkach przyczyną agresji psów jest zazwyczaj przyczyna leży po stronie człowieka, który niewłaściwie odczytał zachowanie psa albo nieświadome utrwalenie w psie pewnych nawyków. Najtrudniejsze zadnie właściciela to znalezienie przyczyny agresji. Należy zatem przyjrzeć się psu uważniej, spędzać z nim więcej czasu, często zmieniać otoczenie, prowokować pewne sytuacje i uchwycić moment, w którym pies zaczyna się denerwować.

Już od szczeniaka pies powinien przebywać jak najczęściej wśród ludzi i mieć kontakt z innymi psami. Zapewni to prawidłową socjalizację psa.

Jeśli pies jest agresywny, zapewnij mu inne sposób rozładowania energii. Najlepiej zmęczyć psa długim spacerem i ćwiczeniami. Ruch pozwala na fizycznie zmęczenie psa, a szkolenie na zmęczenie umysłu. Powinieneś szkolić psa co przynajmniej dwa razy dziennie przez 10 min.

Ćwiczenie na rozładownie energii: znajdź odpowiednia zabawkę, kawałek płótna lub gruby kij, którym będziesz się z psem przeciągał. Pozwól psu ja gryźć, szarpać i warczeć. Pozwól psu wygrywać za każdym razem. Kiedy pies się zmęczy albo minie czas zabawy (10 minut), odejdź, zostawiając psu zabawkę.

Ćwiczenie powinno być wykonywane w miejscu bez rozproszeń, gdzie będziesz sam na sam z psem. W przypadku moich psów okazało się bardzo skuteczne - uspokajały się po 20 minutach.

Uspokajająco działa na psa także ćwiczenie przedłużonego warowania. Jeśli pies wykazuje agresję, powinieneś przeprowadzić 30-minutowe sesje warowania tuż przed spaniem 2-3 razy w tygodniu. Ugruntowuje to twoja pozycję pana. "

żłobek Żółwin


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dlaczego mój pies jest agresywny?
PostNapisane: 12 lip 2017, o 11:03 
Offline

Dołączył(a):21 cze 2017, o 10:15
Posty:8
Jeśli właściciel nie potrafi zapanować nad psem to psa powinien obejrzeć behawiorysta. Są różne metody. Można podawać psu KalmVet-VetExpert. To preparat, który łagodzi niepokój, stres i agresję psa. Ale nie mnie o tym decydować. Od tego jest specjalista.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dlaczego mój pies jest agresywny?
PostNapisane: 4 paź 2017, o 17:12 
Offline

Dołączył(a):17 paź 2016, o 15:01
Posty:36
Może ma jakieś problemy ze zdrowiem. Spróbuj wybrać się z nim do weterynarza, może on coś poradzi. Bardzo dobrych specjalistów mają tutaj www.lecznica-homeopatia.pl . W sieci też cieszą się pozytywnymi opiniami więc chyba o czymś to świadczy. Leczą zwierzaki z pasją a to chyba najważniejsze.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dlaczego mój pies jest agresywny?
PostNapisane: 24 lis 2017, o 12:14 
Offline

Dołączył(a):1 lis 2017, o 09:53
Posty:9
Najlepiej udać się do weterynarza. Może psu coś dolega i stąd takie zachowanie, przecież nie powie sam co mu jest. Czasami wystarczy zmiana karmy. Ja mam co prawda chomika i dla niego szukałem odpowiedniej karmy https://www.maxandmrau.pl/product-pol-9 ... -5-kg.html Ale ten sklep jest świetnie zaopatrzony. Poczytaj opisy karm, może kłopoty z alergia, czy niestrawnością. No i sprawdź czy ktoś z otoczenia psa nie krzywdzi, nie drażni.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dlaczego mój pies jest agresywny?
PostNapisane: 7 gru 2017, o 18:32 
Offline

Dołączył(a):24 maja 2017, o 09:11
Posty:11
Powodow agresji moze byc wiele.. najlepiej skonsultowac sie z weterynarzem.. gdy moja saba byla agresywna to dostala kalmvet od vetexpert to takie kapsulki do lagodzenia niepokoju agresji stresu itd


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze