Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Izotretynoina i inne leki na trądzik

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj

Izotretynoina i inne leki na trądzik
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 gru 2017, o 11:15 
Offline

Dołączył(a):5 gru 2017, o 11:14
Posty:1
Cześć wszystkim, Postanowiłam tutaj napisać, bo może ktoś zmaga się z tym samym problemem co ja. A więc opowiem od początku... Od 13 roku życia zmagam się z ciężkim trądzikiem. Jest to w mojej rodzinie genetyczne bo miała to moja mama, siostra i oczywiście na mnie też to trafiło. Próbowałam już dosłownie wszystkiego. Zaczynając od leczniczych ziół, witamin, różnych suplementów z apteki bez recepty, toników, maści itd. Byłam u 3 różnych dermatologów i wszystko co mi przepisywali nie działało. Około 3 lat temu zdecydowałam się na ostateczne rozwiązanie- leczenie izotretynoiną. Po zaledwie dwóch tygodniach moja cera zmieniła się nie do poznania! Efekty były fenomenalne i w końcu uwierzyłam że coś może uratować moją cerę. Jednak jednym z większych efektów ubocznych tego leku była depresja i mnie też zaczęła dopadać. Dermatolog kazał mi od odstawić Izotek. Przechodziłam też trudny okres w moim życiu. Wyprowadziłam się za granice i zmieniłam szkołę, to wszystko się razem skumulowało i taki właśnie dało efekt. W Stanach znalazłam innego bardzo dobrego dermatologa i przez 3 lata brałam 3 różne anytbiotyki na trądzik. Efekty też były świetne, jednak anytbiotyki mają to do siebie że po jakimś czasie organizm się uodparnia i po odstawieniu wszystko powracało. Może nie aż tak jak przedtem, ale cera znowu dobrze nie wyglądała. Zrobiłam pół roczną przerwę od jakichkolwiek leków, i trądzik nadal się utrzymywał. Teraz mam 19 lat. Trądzik występuje u mnie głównie na linii żuchwy, szyi i policzkach. Zdrowo jem i regularnie ćwiczę więc w tym raczej nie problem. Dwa miesiące temu poszłam do kolejnego dermatologa który przepisał mi Spironolakton (lek na ciśnienie, ale działa też na trądzik). Niestety, nie prznosi mi żadnych lepszych efektów. Rozmyślam teraz, żeby wrócić znowu na Izotretynoinę. Jest to ryzykowne, bo nie chcę znowu przechodzić stanów depresyjnych ale jest to moje ostatnie koło ratunku. Może depresja nie powróci. Niedawno podpisałam kontrakt z agencją modelingową, ale przez moją cerę nie mogę za dużo działać. Czy ktoś z was miał może podobną sytuacje? Znacie jakieś inne leczenie? I czy ktoś miał też stany depresyjnie po Izoteku? Jestem bardzo zdesperowana bo mam już serdecznie dosyć takiej cery...

_______________________
http://grzybice.net.pl/sa-najwazniejsze-przeciwskazania-wykonania-depilacji-laserowej/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik
PostNapisane: 28 gru 2017, o 15:05 
Offline

Dołączył(a):17 paź 2016, o 15:01
Posty:36
Jeśli nie daj Boże depresja by wróciła od razu trzeba wybrać się do psychologa. I to dobrego. Wiem, że pozytywnymi opiniami cieszy się klinika http://psychomedic.pl/psycholog-warszawa . To świetni specjaliści z wiedzą i doświadczeniem,którzy potrafią rozwiązać każdy problem.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik
PostNapisane: 17 mar 2018, o 11:32 
Offline

Dołączył(a):13 sty 2018, o 16:37
Posty:43
A macie może jakieś sprawdzone sposoby na zaskórniaki ? Bo nie wiem jak się już ich pozbyć, a mam ich dość. Próbowałam chyba już wszystko co było możliwe. Jedynie co mi pozostało to chyba kupić sobie zestaw do usuwania zaskórniaków który widziałam w sklepie kosmetycznym online https://puderek.com.pl/azjatyckie-kosme ... nikow.html co o tym sądzicie ?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik
PostNapisane: 26 mar 2018, o 17:51 
Offline

Dołączył(a):26 mar 2018, o 17:48
Posty:1
Też sporo szukałam i czytałam o walce z trądzikiem. Rzeczywiście nie jest łatwo temu zapobiec i wygrać raz na zawsze. Patrzyłam na ten preparat http://medtutor.pl/forum/nonacne Znacie go? Przecież coś musi być skuteczne. Warto próbować różnych preparatów?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Izotretynoina i inne leki na trądzik
PostNapisane: 27 mar 2018, o 12:34 
Offline

Dołączył(a):27 mar 2018, o 12:05
Posty:1
Wiecie, że na http://www.moderator.com.pl/ znajdziecie producenta kotłów? Uważam, że warto zwrócić na nich uwagę, ponieważ zajmują się tym od lat. Myśle, że nie jedna osoba będzie z tego zadowolona.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze