Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Czy warto inwestowac w inteligentny dom?

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj

Czy warto inwestowac w inteligentny dom?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 paź 2016, o 12:52 
Offline

Dołączył(a):18 paź 2016, o 10:02
Posty:12
Witam was. Ostatnio moja koleżanka stwierdziła, że jak będzie projektowała swój dom to zainwestuje w tego typu rozwiązania. Ogólnie mówiąc chodzi mi o inteligentny dom. Myślałam, aby zamontować również w swoim domu podobne rozwiązanie, które łączy wiele systemów: kamery monitoringu z systemem alarmowym oraz wideodomofonem http://pachnacakraina.com/przeciw-komarom-i-kleszczom,mydlo-sandalowe---ukaszenia-owadow-wysypki-swiad-100gr,174 - tak jak na tej stronie. Natomiast nie wiem co będzie jak będzie awaria zasilania. Czy wtedy nie zostanę zatrzaśnięta w domu? Jak będę mogła otworzyć bramę garażową? Czy ktoś z forumowiczów posiada inteligentny dom? Jeżeli tak, to jak to się sprawuje w praktyce. Czy jest to rozwiązanie niezawodne? Bardzo proszę o wasze wypowiedzi w tej sprawie.


Ostatnio edytowano 1 paź 2019, o 08:33 przez aniamroz79, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy warto inwestowac w inteligentny dom?
PostNapisane: 19 mar 2017, o 10:59 
Offline

Dołączył(a):13 lut 2017, o 10:56
Posty:75
Kurcze sama nie mam za wiele doświadczenia z inteligentymi domami ale znajomi mają taki i bardzo sobie chwalą. Gdybym miała drugi raz się budować to chyba bym się na taki zdecydowała. Jeżeli będziecie się już budować i potrzebowalibyście certyfikatu energetycznego polecę firmę http://www.unicon-termo.pl/ , bardzo solidni fachowcy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy warto inwestowac w inteligentny dom?
PostNapisane: 20 mar 2017, o 07:18 
Offline

Dołączył(a):16 mar 2017, o 12:37
Posty:4
No takie inteligentne domy to naprawde coś wyjątkowego.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy warto inwestowac w inteligentny dom?
PostNapisane: 20 mar 2017, o 13:10 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 mar 2017, o 13:01
Posty:5
Lokalizacja: Małopolska
Rozwiązanie na pewno jest wygodne, choć szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda sprawa kosztów takiego domu. Mimo wszystko myślę jednak, że jak najbardziej warto bo w końcu taki dom to duży prestiż, można się chwalić wśród znajomych :D


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy warto inwestowac w inteligentny dom?
PostNapisane: 21 lut 2018, o 18:56 
Offline

Dołączył(a):20 sty 2018, o 11:49
Posty:15
My z mężem marzymy aby zbudować sobie dom inteligentny. Chcielibyśmy zastosować zintegrowany system, który będzie funkcjonalny i wygodny. Znaleźliśmy bardzo ciekawe rozwiązania na stronie internetowej: http://www.zamel.pl/produkty/supla-sterowanie-wifi. Wygląda na łatwy w instalacji i obsłudze. Myślę, że bardzo ułatwi nam życie.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy warto inwestowac w inteligentny dom?
PostNapisane: 27 mar 2018, o 09:33 
Offline

Dołączył(a):12 mar 2018, o 14:42
Posty:6
jeśli budujesz nowy dom to jak najbardziej już na etapie projektowania warto zadbać o ty, żeby był inteligentny. Jeśli chodzi o "przerabianie" już istniejącego domu, to może być problem... bo nie wszystko da się zrobić, ale pewne elementy można wdrożyć.
_________
zielone szkoły


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy warto inwestowac w inteligentny dom?
PostNapisane: 29 mar 2018, o 07:45 
Offline

Dołączył(a):29 mar 2018, o 07:40
Posty:1
Słyszeliście o tym, że oczyszczacze powietrza winix są bardzo dobre pod względem jakościowym? Jeśli chodzi o wygląd to nie przypominają oczyszczaczy co jest bardzo dobrą sprawą.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Czy warto inwestowac w inteligentny dom?
PostNapisane: 5 kwi 2018, o 09:37 
Offline

Dołączył(a):22 mar 2018, o 14:06
Posty:4
oczywiście warto o tym pomyśleć, wszystko zależy od Waszych potrzeb. Być może to nie musi być w pełni inteligentny dom, ale jakieś jego elementy.
_____________
drukarnia cyfrowa


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze