Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Jak sprawdzić alternator?

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

Jak sprawdzić alternator?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lip 2010, o 21:45 
Offline

Dołączył(a):26 lip 2010, o 21:38
Posty:2
elo;)
nie wiem czy dobry dział jak nie to sory;/ przeniescie;p. Mam takie pytanko nie orientuje sie przypadkiem którys z wasz jak miernikiem sprawdzic czy alternator ładuje? gdzie przyłozyc plus a gdzie minus?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: alternator
PostNapisane: 27 lip 2010, o 19:52 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):4 cze 2010, o 09:41
Posty:92
Sa w zasadzie 2 sposoby:
1. ustaw miernik na zakres woltomierza na zakres pomiaru napięcia stałego (większy zakres niż napięcie akumulatora) podłącz plus miernika do plusa akumulatora a minus do minusa (na zgaszonym silniku). Zmierz napięcie, następnie uruchom silnik i jeśli alternator pracuje prawidłowo i ładuje akumulator to napięcie podczas ładowania bedzie wieksze np 12V na zgaszonym silniku a 14 podczas ładowania, jesli to napiecie sie nie zmienia a dodatkowo spada to znaczy ze układ ładowania nie działa prawidłowo (regulator napiecia, prostownik lub alternator jest uszkodzony)

2. drugi sposob polega na pomiarze pradu ladowania ale jesli sie nie znasz to sobie nie poradzic, trzeba ustawic miernik na amperomierz i wpiac szeregowo miedzy akumulator a układ ładowania i zmierzyc prąd, jesli jest 0 to znaczy ze akumulator sie nie ładuje


Pozdrowienia
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: alternator
PostNapisane: 28 lip 2010, o 19:10 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Ja przy bizonie jak sprawdzałem zasilanie to minus pod czarny(brązowy) kabel od masy, a czerwony do plusa.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze