Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - WYROK NSA - WAŻNE I PILNE !!!

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj

WYROK NSA - WAŻNE I PILNE !!!
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 cze 2011, o 10:56 
Offline

Dołączył(a):26 cze 2011, o 10:30
Posty:1
Witam serdecznie użytkowników tego forum,

Z uwagi na fakt, że jakiś czas temu postanowiłem pomóc jednemu z rolników, którzy mieszka w mojej okolicy, a przez uchybienia ARiMR znalazł się w dość trudnej sytuacji życiowej i finansowej pozwoliłem sobie zarejestrować się na tym forum, aby podzielić się z innymi rolnikami wyrokiem jaki zapadł po kilkuletniej walce z ARiMR w Warszawie, w której to ów rolnik odniósł sukces. Ważne w tym wyroku jest to, że została poruszona w nim kwestia wymogu stosowania przez ARiMR proporcjonalności kar za ewentualne uchybienia w relacji inwestycji, na które rolnik otrzymał z ARiMR dotacje. Jednak najważniejszym i chyba kluczowym zagadniem, które poddane zostało pod analizę przez Naczelny Sąd Administracyjny była kwestia oceny czy jeśli rolnik przed upływem terminu, do którego miał dostosować swoje gospodarstwo złożył oświadczenie pod wpływem błędu lub nie dostosował tego gospodarstwa w sposób właściwy, a złożył takie oświadczenie zmuszony jest do zwrotu przyznanej i wypłaconej mu już I raty dofinansowania oraz czy w stosunku do takiego rolnika można stosować dalsze kary, w postaci wyłączenia go z uczestnictwa w innych programach.

Mam nadzieję, że osobom zainteresowanym, które obecnie prowadzą podobne spory z ARiMR wyrok ten przyda się do walki sądowej o swoje racje. W razie pojawienia się po Państwa stronie pytań, proszę pisać na forum lub do mnie na PW. Postaram się pomóc.

Jeśli powyższy post umieściłem w niewłaściwym miejscu forum, to bardzo proszę administratora o jego przeniesienie.

WYROK NSA z dnia 31.05.2011r. - naciśnij tutaj

Wyrok NSA z uzasadnieniem również w załączniku.


Załączniki:
II GSK 582.docx [27.86 KiB]
Pobrane 742 razy
Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze