Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Uprawa kalafiora.

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj

Uprawa kalafiora.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sie 2010, o 21:33 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):27 sie 2010, o 20:14
Posty:7
Witam ,
Kiedyś gdzieś w internecie znalazłem maszynę do zbioru tej rośliny spotkał się ktoś z takową?
Poza tym chciał bym zapytać na jakiej głębokości najlepiej zasadzić warzywo żeby dobrze się przyjęło
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Uprawa kalafiora.
PostNapisane: 30 sie 2010, o 16:29 
Offline

Dołączył(a):19 sie 2010, o 04:02
Posty:14
Jeśli chodzi o maszynę do ścinania róż kalafiora to najlepsza jest maczeta-polecam. Innej nie może być, bo róże kalafiora dojrzewają nierównomiernie i zbiera się je sukcesywnie. Jeśli chodzi o problem z głębokością sadzenia rozsady kalafiorów, tak żeby się przyjmowały, to jest to wg. mnie problemem fikcyjnym. Bo to nie głębokość sadzenie rozsady kalafiora decyduje o jej przyjęciu, tylko warunki środowiska decydują o przyjęciu rozsady kalafiora takie jak: wilgotność, nasłonecznienie, jakość rozsady. I tak, gdy jest słoneczna pogoda rozsadę sadzimy w godzinach popołudniowych, a nawet wieczornych itp.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Uprawa kalafiora.
PostNapisane: 30 sie 2010, o 17:48 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):27 sie 2010, o 20:14
Posty:7
tyle wiem, sadze jednak że głębokość jednak ma jakieś znaczenie gdyż mam zasadzone jedno pole "płytko" a drugie głęboko i różnica jest porażająca... Dlatego chciałem się zorientować na jakiej głębokości sadzi się kalafior książkowo?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Uprawa kalafiora.
PostNapisane: 30 sie 2010, o 18:18 
Offline

Dołączył(a):19 sie 2010, o 04:02
Posty:14
Rozsadę kalafiora sadzimy na identyczną głębokość jak kapustę głowiastą. Co dla ciebie znaczy płytkie sadzenie i głębokie sadzenie? Myślę, że dla ciebie płytkie sadzenie nie jest wtedy gdy korzenie są na wierzchu? A głębokie sadzenie jest wtedy, gdy rozsadę kalafiora zasypujemy razem z liśćmi?
Rozsadę każdą sadzimy nie płytko,ani nie głęboko.Rozsadę każdą sadzimy rozsądnie, tak aby korzenie były przesypane, a liście były na zewnątrz. A ziemia wokół rozsady powinna być ubita.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Uprawa kalafiora.
PostNapisane: 30 sie 2010, o 20:29 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):27 sie 2010, o 20:14
Posty:7
hmm , widzę że się nie rozumiemy, postaram się wytłumaczyć , Pole A było sadzone "płytko tz. że kalafior nie był opsypywany tylko rósł sobie swobodnie na polu B odwrotnie czyli korzenie były ładnie zasypane ziemią i kalafior piał się w gorę ;] o to mi chodziło.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Uprawa kalafiora.
PostNapisane: 31 sie 2010, o 16:03 
Offline

Dołączył(a):19 sie 2010, o 04:02
Posty:14
To chyba oczywiste, że korzenie rozsady kalafiora należy osypać:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze