Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Kradzież zboża podczas żniw – jaka skala?

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

Kradzież zboża podczas żniw – jaka skala?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 maja 2012, o 07:49 
Offline

Dołączył(a):23 maja 2012, o 07:35
Posty:1
Dzień dobry.

Nie jestem związany z rolnictwem (nie licząc konsumpcji), ale potrzebuję informacji jaka jest skala kradzieży zboża podczas żniw w dużych i bardzo dużych gospodarstwach rolnych.
Wielkość gospodarstw jest o tyle ważna, że chyba tylko w dużych gospodarstwach właściciel nie robi wszystkiego sam a ma od tego ludzi. A wiadomo, że tam gdzie są ludzie są i pokusy.

Interesują mnie linki do jakiś oficjalnych publikacje, własne doświadczenia osób (nie bójmy się tego słowa) okradanych i każde inne informacje. Informacje czy to procentowe czy kwotowe, choć ten kwotowe to musiałby być przeliczane na hektar.

I chyba chodzi tylko o pszenice i żyto, ale jeśli ktoś uważa że coś innego też kradną to proszę o informacje.

Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania to chętnie odpowiem czy to na forum czy jako PW.
Życzę miłego dnia.


pozdrawiam
nieRolniczek


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kradzież zboża podczas żniw – jaka skala?
PostNapisane: 5 cze 2012, o 09:03 
Offline

Dołączył(a):17 maja 2012, o 08:07
Posty:4
mojemu ojcu kiedyś działkowicze regularnie kradli ziemkniaki z pola sąsidującego z ogródkiem. jak przestał siać na tym polu, zrobili sobie wysypisko...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kradzież zboża podczas żniw – jaka skala?
PostNapisane: 5 cze 2012, o 22:21 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Kradzież z pola zboża wśród rolników jest traktowana jako szczególnie karygodna forma. To szczególne napiętnowanie powoduje, że rolnicy nawet mający "smykałkę" nie kradną płodów rolnych. Mojemu ojcu zdarzyło się trzy razy aby coś zniknęło z pola. Z rozmów z rolnikami wnioskuję, że można przyjąć taką kradzież raz na 10 lat na gospodarstwo. Tendencja jest malejąca. Nie uwzględniam tu kradzieży warzyw i owoców w niewielkich ilościach. Zdarzają się także kradzieże większych ilości owoców, rzadziej warzyw. Narastającym problemem jest kradzież drzewek owocowych. Przestępstwa te są najczęściej niezgłaszane i brak wiarygodnych statystyk na ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze