Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Tytoń

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj

Tytoń
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lip 2014, o 10:34 
Offline

Dołączył(a):23 cze 2014, o 13:08
Posty:23
interesuje mnie posadzenie kilkunastu lub więcej krzaków tytoniu. Stąd moje pytanie czy uprawa w naszym pięknym kraju jest legalna?, szukam i mam różne informację, a roślinek szkoda będą dwa żuty, jedne przed pikowanie drugie już czas na pole szkoda żeby się zmarnowało...

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tytoń
PostNapisane: 29 lip 2014, o 11:37 
Offline

Dołączył(a):18 lip 2014, o 10:20
Posty:4
O ile mnie pamięć nie myli do 2 arów możesz zasiać. Z tym, że jeśli będziesz chciał tym handlować to będziesz musiał zapłacić akcyzę.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tytoń
PostNapisane: 30 lip 2014, o 08:51 
Offline

Dołączył(a):17 lip 2014, o 09:12
Posty:25
Jak jechałem na mazury to po drodze widziałem dużo pól gdzie rósł właśnie tytoń i kawałek dalej były takie szklarnie gdzie je suszyli


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tytoń
PostNapisane: 31 lip 2014, o 08:14 
Offline

Dołączył(a):23 cze 2014, o 13:08
Posty:23
Trochę zaintrygował mnie ten temat i poszperałem trochę w internecie. Znalazłem coś takiego : "W Polsce obowiązuje wciąż Dekret z dnia 24 czerwca 1953 roku o uprawie tytoniu i wytwarzaniu wyrobów tytoniowych kilkakrotnie nowelizowany. Ostatnio w 1998 roku.

Pozwala on wyłącznie na uprawę tytoniu osobom do tego uprawnionym i posiadającym oficjalną umowę kontraktową. Złamanie tego przepisu podlega się karze. Uprawiający nielegalnie tytoń lub pielęgnujący dziko rosnąca roślinę podlega grzywnie i do roku kryminału. Tej samej karze podlega także ten, kto wytwarza wyroby tytoniowe bez wymaganego zezwolenia."

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że tak to się odbywa. Swoją drogą ciekawe jak by zareagowała policja, czy w ogóle ktoś zwróciłby na to uwagę, że masz gdzieś zasiane kilka grządek tytoniu. To pewnie mocno zależy od tego jak żyjesz z sąsiadami :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tytoń
PostNapisane: 31 lip 2014, o 14:03 
Offline

Dołączył(a):23 cze 2014, o 13:08
Posty:23
Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale może właśnie o to im chodzi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tytoń
PostNapisane: 4 sie 2014, o 08:18 
Offline

Dołączył(a):17 lip 2014, o 09:12
Posty:25
hehe ciekawe czy te pola co ja widziałem są legalne ;D jest ich sporo to raczej legalne powinny być


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tytoń
PostNapisane: 4 sie 2014, o 08:26 
Offline

Dołączył(a):21 lip 2014, o 07:15
Posty:43
Gdyby były nielegalne, a jak wspominasz jest ich sporo to na pewno jakaś ciekawa dusza zainteresowałaby się sprawą. Przecież to jest ogromny dochód dla budżetu więc władza musi go dobrze kontrolować.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Tytoń
PostNapisane: 4 sie 2014, o 08:33 
Offline

Dołączył(a):17 lip 2014, o 09:12
Posty:25
Dokładnie tak, jeśli chodzi o "dusze" oglądałem w wiadomościach że w Polsce jest coraz to więcej donosów zwłaszcza w Warszawie, ludzie donoszą o wszystkim, że sąsiad ma 2 samochody a nie wiadomo skąd ma tyle pieniędzy itd to taka plantacja szybko by znalazła swoich "wielbicieli"


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze