Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Kury nioski do własnej hodowli

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj

Kury nioski do własnej hodowli
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 sie 2012, o 06:09 
Offline

Dołączył(a):24 sie 2012, o 06:07
Posty:1
Witam!
Mieszkam w domku jednorodzinnym na obrzeżach miasta i planuje od przyszłej wiosny zająć się hodowlą 5 kurek niosek, które regularnie będa dostarczać jajka. mam siły chęci, ponadto uważam to za opłacalne, ekologiczne i zdrowe dla kur, więc i tak się za to zabiorę.
Jednak mam w związku z tym kilka pytyań, na którę mam nadzieję uzyskać pomocną odpowiedź:
- W jakim wieku najlepiej kupić kury, aby od razu znosiły jajka?
- Jakie niezbędne akcesoria sa potrzebne, aby dogodzić kurom? (kurnik, grzęda itd)
- czy kury są głośne, mogą przeszkadzać sąsiadom?
- Co oprócz specjalnej paszy mogę podawać kurom, aby zminilmalizowac koszty ich utrzymania ( może one same na ogródku znajdą sobie pożywienie?)
- czy pięć kur wystarczy, abym tygodniowo uzyskiwał około 15 jaj?
- co wplywa na ilość znoszonych jajek? Jak można zaprosić kury do znoszenia większej ilości jaj?
- gdzie we Wrocławiu znajdę osobe, które na codzień handluje kurami (to pytanie poza resztą)

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kury nioski do własnej hodowli
PostNapisane: 11 lis 2012, o 22:32 
Offline

Dołączył(a):7 lis 2012, o 19:03
Posty:3
Kurki niosa sie w wieku ok 20tyg.te kurnikowe szybciej(wiadomo pasza...).kurnik hm,taki najmniej 2na2 m,kawalek grzedy,z 2 skrzyneczki wyscielone sloma do niesienia.spokojnie ponad 20jaj tyg bedzie.standardowo kurki rasy Rosa sie kupuje na jajka,na 5kurek daj 1kogutka ponoc lepiej sie niosa;).karmisz zbozem np pszenica z owsem(wola pszenice i jest lepsza) i resztkami np gotowanych warzyw,ziemniakow,chlebka troche...reszte znajda :) uwielbiaja robaczki i trawke...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kury nioski do własnej hodowli
PostNapisane: 14 lis 2012, o 18:35 
Offline

Dołączył(a):28 sty 2012, o 20:19
Posty:13
Ja kupuję brojlery żywe na wagę można otrzymać za jakieś 3 zł /1kg, a jeśli się znudzą niesieniem jaj, to takie powyżej nawet 5 kg idealnie nadają się na przepisy kulinarne


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kury nioski do własnej hodowli
PostNapisane: 20 lis 2012, o 16:17 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Kup 6-tygodniówki zielononóżki. Bardzo smaczne jajka, kurka mała, nie wymagająca. Musisz im zapewnić jakiś kawałek pomieszczenia z oświetleniem, gdzie będą miały grzędę, korytko, poidło i gniazda. Zjedzą wszystkie resztki ze stołu. Jak chcesz mieć więcej mięsa to zamiast zielononóżek weź karmazyny (to takie brązowe). Na zewnątrz musisz im zapewnić miejsce do kąpieli piaskowych.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Kury nioski do własnej hodowli
PostNapisane: 19 cze 2013, o 16:29 
Offline

Dołączył(a):7 maja 2013, o 16:46
Posty:10
W sumie co do jajek,to dla mnie każde są smaczne,bez względu an odmianę hodowli. Kup takie,które będą Ci się opłacać. Karmazyny byłyby tutaj odpowiednim wyborem.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze