Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Jak rozpocząć hodowlę pszczół?

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj

Jak rozpocząć hodowlę pszczół?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2014, o 13:05 
Offline

Dołączył(a):21 lut 2014, o 10:52
Posty:7
Witam.
Chciałbym dowiedzieć się, czego potrzebuję, aby rozpocząć hodowlę pszczół oraz jakie wymagania urzędowe/prawne muszę spełnić, żeby móc to robić. Czy ktoś mógłby udzielić mi na ten temat informacji?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak rozpocząć hodowlę pszczół?
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 17:12 
Offline

Dołączył(a):28 mar 2014, o 17:00
Posty:18
Chmielu - jest takie forum pszczelarskie, nie pamiętam jak się nazywa, ale jak tak wpiszesz to powinno wyskoczyć w googlach. Oni są bardzo fajni, współpracują z moją Ogrodolandią, udzielają świetnych porad, na pewno Ci pomogą.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak rozpocząć hodowlę pszczół?
PostNapisane: 10 lip 2014, o 13:58 
Offline

Dołączył(a):23 cze 2014, o 13:08
Posty:23
Jak myślicie, warto wchodzić w biznes związany z produkcją miodu? Akurat w moich okolicach rośnie bardzo dużo lip i akacji, więc rośliny przy pomocy których jest później dobry miód. Do tego mógłbym obsiać obok pole np. gryką i później zbierać miód gryczany. Oczywiście chciałbym w ten sposób sobie dorobić. Warto czy szkoda zachodu?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak rozpocząć hodowlę pszczół?
PostNapisane: 18 lip 2014, o 12:21 
Offline

Dołączył(a):18 lip 2014, o 10:20
Posty:4
milosznik, a jakie masz doświadczenie z pszczołami?? Ja ci mogę powiedzieć że opłacalne żeby się można jako tako utrzymać to jakieś 500 rodzin , na dodatek trzeba mieć odpowiedni sprzęt i duże doświadczenie bo jak się nie ma doświadczenia to szkoda się bawić. Nie daleko mnie ktoś ściągnął pszczoły bo myślał że to takie proste dobrze że ktoś się tym zainteresował bo był tam zgnilec i teraz obręb 5 km jest objęty kwarantanną a ten pszczelarz został ukarany taką karą że te pszczoły nie były tyle warte.
Ja mam już około 140 rodzin to wiem dużo na ten temat i powiem że to dużo pracy a zysku dużego nie ma a już tym bardziej w takim roku jak ten. Mam tylko rzepak i trochę wielokwiatu i jak na razie nic się nie zapowiada bo z akacji i lipy była lipa. A miód akacjowy jest średnio co 4 lata więc trzeba dobrze przemyśleć teren pod pasieczysko.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak rozpocząć hodowlę pszczół?
PostNapisane: 24 lip 2014, o 10:48 
Offline

Dołączył(a):21 lip 2014, o 07:15
Posty:43
Jako hobby, może i tak. Jako myśl zarobkowa, moim skromnym zdaniem raczej słaby pomysł.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak rozpocząć hodowlę pszczół?
PostNapisane: 28 lip 2014, o 14:56 
Offline

Dołączył(a):23 cze 2014, o 13:08
Posty:23
Chyba, że najpierw hobby, a jak będzie dobrze szło to z czasem zarobek :) Pobawię się na małej ilości i zobaczę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Jak rozpocząć hodowlę pszczół?
PostNapisane: 30 lip 2014, o 10:05 
Offline

Dołączył(a):21 lip 2014, o 07:15
Posty:43
Jak będziesz już miał jakieś efekty to podziel się swoimi spostrzeżeniami :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze