Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Problem z cielakiem

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj

Problem z cielakiem
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sty 2015, o 23:34 
Offline

Dołączył(a):19 sty 2015, o 23:24
Posty:1
Witam.Przed wczoraj(18.01.2015) ocieliła mi się jałówka pierwiastka poród przebiegł dość ciężko(cielak był dość duży i jeszcze szedł tyłem) ale wszystko ok aż do wczorajszego ranka cielak został napojony i zaczął wstawać(udało mu się)ale tylne nogi nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chyba to są kolana bardzo się chwieją(w przód i tył) i bardzo ciężko wychodzi mu poruszanie się.Weterynarz ma przyjechać dziś około 17.Wiem że to wina ciężkiego porodu ale jestem ciekawy co mu może dolegać i czy wyjdzie z tego jak już ktoś miał taki przypadek to niech napisze jak się ta sytuacja skończyła. Z góry dzięki za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z cielakiem
PostNapisane: 29 sty 2015, o 09:32 
Offline

Dołączył(a):29 sty 2015, o 09:24
Posty:1
Miałem podobny problem wazne jesty zeby pił mleko a jak niechce trzeba wlac mu sondą bo inaczej jak niebedzie pił to nie bedzie miał energi powinien po jakims czasie wstac u mnie wstał dopiero po 5 dniach mozesz mu podać ogolny antybiotyk na wzmocnienie napewno pomoże.Jak oddycha?Przy porodzie pośladkowym istnieje niebezpieczeństwo zachłystowego zapalenia płuc(pępowina przygnieciona przez obręcz miedniczną krowy zmusza cielę do szukania oddechu)Jeżeli słyszysz szmery w płucach(przyłóż ucho)to niestety rokowania są ostrożne.
_________________________
maty legowiskowe dla krów


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z cielakiem
PostNapisane: 19 mar 2015, o 09:30 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Szczerze mówiąc to w pierwszej kolejności wezwałbym weterynarza aby po prostu zbadał małego cielaka zamiast podawać mu różne specyfiki na własną rękę,w perspektywie czasu to moze mu tylko zaszkodzić.

Pozdrawiamy serdecznie www.Sklep.Mizar.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z cielakiem
PostNapisane: 13 sie 2015, o 17:19 
Offline

Dołączył(a):13 sie 2015, o 17:14
Posty:1
u nas też był taki problem dopiero po rozcięciu żołądka okazało się że cielak zjadł jakiś sznurek i to było powodem wzdęć a na koniec po prostu zdechł.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z cielakiem
PostNapisane: 2 sie 2016, o 11:52 
Offline

Dołączył(a):25 kwi 2016, o 12:20
Posty:60
Dlatego jestem zdania,ze warto interweniować od razu zamiast czekać i wezwać weterynarza,bo zawsze jest wtedy szansa na uratowania zwierzęcia,akurat w tym przypadku po prostu sie nie udało. A co do dobrego odżywiania to akurat tym zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc dobrać odpowiednią paszę.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze