Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - dawki pokarmowe

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

dawki pokarmowe
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sty 2011, o 20:34 
Offline

Dołączył(a):22 sty 2011, o 20:26
Posty:18
mam problem z zbilansowaniem dawki pokarmowej dla krów mlecznych w okresie laktacji POMOCY ,
dostępne pasze to :
-kiszonka z kukurydzy
-zboza(mieszanka, przenżyto )
-siano
-sianokiszonka w balotach.
pomózcie w ulożeniu dawki na 25krów dojnych obora bez wozu paszowego :(


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: dawki pokarmowe
PostNapisane: 16 lut 2011, o 19:06 
Offline

Dołączył(a):22 sty 2011, o 20:26
Posty:18
jest ktoś na tym forum??????


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: dawki pokarmowe
PostNapisane: 18 lut 2011, o 18:02 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):18 lut 2011, o 17:50
Posty:9
po prostu z rana dawaj im kukurydzy w południe o 12:00 siano kiszonki potem daj im znowu kukurydzy
tak gdzieś o 16:00 a na noc dawaj im siana tak ja sam robię i krowa woła tylko pić pozdro :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: dawki pokarmowe
PostNapisane: 19 lut 2011, o 16:53 
Offline

Dołączył(a):12 gru 2010, o 20:59
Posty:60
Lokalizacja: podlaskie pow. kolno
Przy zadawaniu paszy wozem paszowym nie ma takich problemów, ładujesz wszystkiego pewne ilości i cały dzień masz z głowy. Ale jak nie ma sprzętu to musisz kombinować.Ja kiedyś zadawałem rano kukurydzę i pasze treściwe (hima 18%+ dodatki witaminowe, lub śruty zbożowe+ dodatki witaminowe), i sianokiszonkę, póżniej gdzieś ok południa wrzucałem jeszcze słomę owsianą lub w ostateczności żytną. A wieczorem kukurydza + pasza treściwa, i siano na noc. Sprawdzało się dobrze ale o niebo lepiej jest zadawanie wozem!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: dawki pokarmowe
PostNapisane: 20 lut 2011, o 12:27 
Offline

Dołączył(a):20 lut 2011, o 12:09
Posty:30
Witam czy żywienie trzody chlewnej wpływa na agresje pomiędzy warchlakami bo mam 13 sztuk w jednym kojcu ktory ma wymiary 3 m szer na nie całe 6 m dł i nie wiem dlaczego one sie gryza a szczególnie jak sobie jednego osobnika upatrzą proszę o poradę z gory dzieki pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: dawki pokarmowe
PostNapisane: 21 lut 2011, o 13:33 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
Może za mało dajesz im pokarmu. Ile mają te warchlaki. Chodzi mi o wiek.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: dawki pokarmowe
PostNapisane: 21 lut 2011, o 15:40 
Offline

Dołączył(a):21 lut 2011, o 15:30
Posty:2
Zbyt mocna pasza może wpłynąć na agresje u trzody. może być zbyt mocny koncentrat. warchlaki z reguły jak upatrzą sobie jednego osobnika to nie odpuszczą dopóki go nie zamęczą. nie dawno też maiłem taki przypadek i dowiedziałem się że pomaga uwieszenie coś nad nad kojcem np jakieś puszki żeby one zajęły się zabawą tymi puszkami. u mnie to pomogło


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: dawki pokarmowe
PostNapisane: 22 lut 2011, o 07:50 
Offline

Dołączył(a):20 lut 2011, o 12:09
Posty:30
Witam dzięki wam za odp. one maja w granicach 3 miesięcy dawałem im już puszki a nawet butelki po napojach zdało to tylko egzamin na tydzień bo każde zwierze przyzwyczai się do wszystkiego bo ta akcja toczy się już 3 tydzień myślałem też aby im powiesić jakieś łańcuchy albo jakieś lizawki żaby były zajęte nie wiem co mam zrobić pokarmu mają chyba nawet za dużo bo wyrzucają z koryt nawet koncentrat daje też ten sam innym i jest jak w bajce a te smoki jak by oszalały nie gryzą się co chwili tylko tak raz dziennie lub raz na dwa dni .Pokarm: śruta własna z zbóż pszenżyto , jęczmień jary, i czasem mieszam też z mieszanką , do tego wysłodki mokre z buraka cukrowego > może w tym coś jest nie tak tylko inne tak samo dostają i jest spokój pozdrawiam aha mam pytanko na czym polega wypalanie rogów u bydła a w szczególności u byków zdaje to egzamin żeby między sobą się nie trykały tak dla zabawy ? bo dla nich to raczej też zabawa bo sobie krzywdy nie robią a mi to przeszkadza bo nie mogę nieraz koło nich coś zrobić :(


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: dawki pokarmowe
PostNapisane: 22 lut 2011, o 19:19 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):20 cze 2010, o 09:18
Posty:328
Lokalizacja: Mazowieckie
U mnie wypalania się nie robi. Uwiąż je krócej i bedzie spokój. Co do wieprzów to tego słabego odizoluj od innych i powinno wszystko grać.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: dawki pokarmowe
PostNapisane: 22 lut 2011, o 20:52 
Offline

Dołączył(a):20 lut 2011, o 12:09
Posty:30
no tak ale ja nie mam az tylu kojców żeby kazdego trzymać osobno po za tym niedługo ma termin wyproszenia sie trzech loszek i też muszę miec 3 kojce puste dla nich a byki są wiązane na kupionych łańcuchach i nie ma tam możliwości żeby je krócej uwiązać chyba że sobie dorobie jeszcze jedno oczko bo w ogniwko tej śpiączki nie włożę


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze