Najlepsze forum rolnicze
http://forumrolnik.pl/

Szkodniki w kurniku. Pomocy
http://forumrolnik.pl/viewtopic.php?f=4&t=686
Strona 1 z 1

Autor:  fiskal [ 15 lip 2011, o 08:50 ]
Tytuł:  Szkodniki w kurniku. Pomocy

Witam.

Zbudowałem sobie mały kurniczek przydomowy, w którym mam 4 kurki (3 nioski),jednakże od kilku dni zbierają się w nim takie małe, czarne muszki ( jak owocówki ) , które gryzą, gdy sięgam po jajka i "obłażą" moją rękę.
Kurnik zbudowany jest z desek,a od góry przykryty płytą pilśniową,na której jest od nich czarno. Na płycie leży jeszcze blacha metalowa,którą można podnieść.
Muszę się tego pozbyć,ponieważ nie wiem,jaki mają wpływ na kury.
Bardzo proszę o pomoc.

Autor:  colliemarins [ 24 lip 2011, o 15:49 ]
Tytuł:  Re: Szkodniki w kurniku. Pomocy

Cześć kolego !

Miałem ten sam problem może jakieś 3-4 tygodnie temu kupiłem środek na "kurze wszy" to właśnie te muszki o których mówisz też jak tylko się weszło do kurnika to obłaziły ręce.Preparat nazywa się ARDAP nie jest drogi za taką 40-sto centymetrową butle zapłaciłem 40 zł. Musisz opryskać tym sprayem kurnik kiedy kury są w środku z odległości 30 cm w tych klatkach gdzie niosą jajka ale zostaw otwarte drzwi żeby się wietrzyło. U mnie podziało na 100 % nie ma ani jednej muszki a spreyu zostało jeszcze dużo bo jest wydajne.

Powodzenia

Autor:  kawka [ 13 sty 2018, o 22:35 ]
Tytuł:  Re: Szkodniki w kurniku. Pomocy

Według mnie najlepiej byłoby jakbyś wezwał sobie kogoś od deratyzacji. Ja osobiście polecałabym Ci zajrzeć tutaj . Według mnie jest to najlepsze wyjście z sytuacji. No i dzięki fachowej usłudze spokojnie będziesz mógł zaglądać :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/