Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - W co inwestować??

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj

W co inwestować??
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 paź 2011, o 22:37 
Offline

Dołączył(a):11 paź 2011, o 14:45
Posty:8
Witam i pozdrawiam wszystkich. Jestem tu nowy i przepraszam jeśli coś nie tak, nie tu itp. A więc tak: posiadam 6 ha ziemi, budynki gospodarcze w których do tej pory trzymałem świnie-60 sztuk. Jednak jest to wg nie opłacalne. Zrezygnowałem z nich i pozostały mi odnowione i nowe budynki po nich. Chciałbym w coś zainwestować ale nie wiem za jaką hodowlę się wziąć żeby było to opłacalne. Myślałem np o hodowli kuz mlecznych i sprzedaży mleka. Co Wy na to?? Co byście mi poradzili?? A może podsuniecie inny pomysł na hodowlę?? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: W co inwestować??
PostNapisane: 27 paź 2011, o 11:58 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Myślę że hodowla kóz czy owiec nie będzie korzystna,tzn nie będzie się opłacać,tak jak w przypadku świń. Moim zdaniem lepiej byłoby zainwestować w coś innego,jak duże te budynki posiadasz? Podaj metraż.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: W co inwestować??
PostNapisane: 30 paź 2011, o 15:36 
Offline

Dołączył(a):11 paź 2011, o 14:45
Posty:8
Metraż to ok 40-50 mkw. Świnie potrzebują paszy która kosztuje a kozy żywią się trawa a to kosztuje 0 zł.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: W co inwestować??
PostNapisane: 30 paź 2011, o 20:07 
Offline

Dołączył(a):29 paź 2011, o 18:06
Posty:22
no to moze alpaki albo lamy. slyszalem ze to jest oplacalne tylko ze sporo trzeba zainwestowac a koszty utrzymania alpaka sa malutkie i wytrzymuja ponoc mrozy do nawet -15 lub troche wiecej wiec nawet porzadnych budynkow nie trzeba


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: W co inwestować??
PostNapisane: 21 lut 2012, o 21:48 
Offline

Dołączył(a):11 paź 2011, o 14:45
Posty:8
Nie znalazłem w okolicy punktu skupu wełny alpak. Zdecydowałem się na hodowlę kóz i sprzedaż mleka. Przy hodowli rzędu 20 sztuk można wyciągnąć około 80 zł dziennie przy dobrym zagospodarowaniu sprzedażą mleka. A to już dla mnie wystarczająco jak na początek:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: W co inwestować??
PostNapisane: 22 lut 2012, o 19:06 
Offline

Dołączył(a):28 sty 2012, o 20:19
Posty:13
Mi by się marzyło hodowla pieczarek i boczniaków, jak na początek mala powierzchnia , ale w miarę gdy dobrze pójdzie, to można rozbudować.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: W co inwestować??
PostNapisane: 23 lut 2012, o 19:45 
Offline

Dołączył(a):11 paź 2011, o 14:45
Posty:8
Witam. Teraz chciałbym spytac o coś innego. Sprawa wygląda tak: ziemię mam wydzierżawiona na 10 lat a stado kóz nie zarejestrowane. Niestety to wymagane. Co mogę zrobić w tej sytuacj? Jakieś pomysły? Z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: W co inwestować??
PostNapisane: 24 lut 2012, o 20:05 
Offline

Dołączył(a):24 lut 2012, o 19:56
Posty:2
A może w takie http://www.farm-news.pl/nowosci5,aktualnosci5,35,1,ciekaw_propozycja_zarobku_w_maly,40.html


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: W co inwestować??
PostNapisane: 9 mar 2012, o 08:57 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Najlepiej byłoby zarejestrować,gdyż produkcja mleka może przynieść Ci dochody. Daj znać za jakiś czas jak tam wyglądają alpaki i czy hodowla w dalszym ciągu się opłaca. Będziemy czekać na odpowiedź na forum.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: W co inwestować??
PostNapisane: 30 sie 2012, o 10:35 
Offline

Dołączył(a):30 sie 2012, o 09:55
Posty:13
Sztandarowe pytanie: w co inwestować? Ale takie decyzje to trzeba samemu podejmować i nie oglądać się na podpowiedzi innych, bo można na tym kiepsko wyjść. Już czytałem o ludziach, którzy nie mieli pojęcia np. o hodowli ślimaków, strusi czy lam, ale zabrali się za to, bo ktoś im doradził. A potem zgrzytanie zębami, gdyż pieniądze poszły w błoto. Najpierw trzeba poznać rynek, poważnie się podszkolić i zapewnić sobie zbyt, a potem brać się za biznes...


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze