Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - hodowla świń

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj

Re: hodowla świń
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 sty 2017, o 14:42 
Offline

Dołączył(a):17 lut 2016, o 14:29
Posty:11
kredki są potrzebne np jak się szczepi do zaznaczania które już zaszczepione. do zrobienia trwałego znaku potrzebna będzie tatuownica


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: hodowla świń
PostNapisane: 31 sty 2017, o 08:46 
Offline

Dołączył(a):18 lut 2016, o 10:19
Posty:15
Pod koniec roku 2016 weszły w życie nowe przepisy dot. znakowania zwierząt. Każda świnia musi mieć kolczyk stada w którym się urodziła, potem przy każdej zmianie stada musi mieć tatuaż nowego stada w którym przebywa. Zakupuję warchlaki także ta tauownica uderzeniowa 20 mm jest za wielka, i można zwierzakom krzywde wyrządzić. Znowu te uszne to troche dużo pracy bo mieści tylko 7 znaków także albo trzeba kupić dwie, albo przekładać znaki. Naszczęście producent tatuownic wprowadził na rynek małe tatuownice młotkowe i w cenie dwóch usznych mam już zestaw tatuownicy uderzeniowej ze znakami 7 mm
I nawet na piwo zostanie :P


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: hodowla świń
PostNapisane: 3 lut 2017, o 12:52 
Offline

Dołączył(a):3 lut 2017, o 12:04
Posty:3
Ciekawe informacje musze przyznać.
____
discover more


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: hodowla świń
PostNapisane: 11 lut 2017, o 10:29 
Offline

Dołączył(a):11 lut 2017, o 10:12
Posty:3
świnie to jest zły pomysł na inwestycje

discover more


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: hodowla świń
PostNapisane: 3 sie 2017, o 13:06 
Offline

Dołączył(a):3 sie 2017, o 12:48
Posty:3
To ja o tym nawet nie wiedziałam. Z mężem póki co zajmujemy się tylko wyrobem produktów spożywczych, które dostępne są w http://ugospodarza.pl/ ale w niedalekiej przyszłości mamy zamiar również zająć się hodowlą


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: hodowla świń
PostNapisane: 2 wrz 2017, o 15:45 
Offline

Dołączył(a):7 mar 2017, o 15:23
Posty:13
Wydaje mi się, że hodowla świń to dobry pomysł. Musisz tylko przy tym spełniać odpowiednie warunki. Na początek zadbaj o dobre ruszta dla nich. Mój wujek kupował tutaj http://www.zagorski-terrazzo.pl/produkty/ruszta.html i był zadowolony, bo ułatwiają one mu znacznie pracę.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: hodowla świń
PostNapisane: 7 wrz 2017, o 07:15 
Offline

Dołączył(a):17 lut 2016, o 14:29
Posty:11
Obecnie hodowla świń jest bardzo ryzykowna ze względu na wirus ASF,
ale jak ktoś już hoduje to musi inwestować w bioasekurację,
na chwilę obecną mam kilkadziesiąt sztuk i muszę zakupić matę dezynfekcyjną do tej pory miałem taką samoróbkę, ale szybko się zniszczyła i planuję zakupić coś konkretniejszego myślę o takiej macie z podszyciem, czy ktoś używał?


Załączniki:
zdjecie-max-1,279,3727-mata-dekontaminacyjna-do-dezynfekcji-ruchu-pieszego-i-kolowego-w-pokrowcu-200-x-120-cm-.jpg
zdjecie-max-1,279,3727-mata-dekontaminacyjna-do-dezynfekcji-ruchu-pieszego-i-kolowego-w-pokrowcu-200-x-120-cm-.jpg [ 113.36 KiB | Przeglądane 10624 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze