Najlepsze forum rolnicze
http://forumrolnik.pl/

Początki z rolnictwem.
http://forumrolnik.pl/viewtopic.php?f=5&t=6207
Strona 1 z 1

Autor:  DiesIrae [ 19 sie 2017, o 16:17 ]
Tytuł:  Początki z rolnictwem.

Witam wszystkich!
Być może taki wątek był już poruszany na forum (nie wiem, zarejestrowałam się dziś ;-) ), ale być może znajdzie się ktoś kto chciałby udzielić mi pomocy i kilku rad.
W tym roku zamierzam zacząć swoją przygodę z rolnictwem. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to rzepak. I przy tym zostanę. Proszę o informacje na powyższy temat. Rzepak - krok po kroku.
W posiadaniu mam ok 8 ha pola, w przeważającej klasie I. Co zrobić, jak zacząć. Jaki nawóz zastosować przed siewem, jaki najlepiej rzepak wybrać (myślałam o odmianie Popular).. i co dalej? Kiedy i czym nawozić, pryskać. Zależy mi na wszystkich informacjach dla początkujących.
I jak ze skupem? Czy rzepak musi być wysuszony? Czy należy mieć wcześniej nawiązaną umowę z jakimś odbiorcą czy jadę bezpośrednio na skup i sprzedaję.
Będę Wam bardzo wdzięczna za informacje! :)

Autor:  Tomek35 [ 13 paź 2017, o 11:37 ]
Tytuł:  Re: Początki z rolnictwem.

Witaj,
czym dysponujesz, jaki masz park maszynowy. Ważne jest to, aby uprawiać to na co pozwali Ci twój sprzęt, abyś nie musiał ponosić dodatkowych kosztów wynjamu. Czy oprócz 8ha coś jeszcze posiadasz, zamierzasz coś dzierżawić? Prawdę mówiąc 8ha na ten czas to nie jest duża ilość ziemi. Bardziej nastawiałbym się pod własne potrzeby o ile masz jakieś zwierzęta ? Jeśli nigdy nie miałeś styczności to na pewno będzie Ci trudno, ale nie ma rzeczy niemożliwych ;) Proponowałbym Ci wydzierżawić jakiś kawałek ziemi na jakiś okres czasu i zobaczyć na przykładzie kogoś z czym to się je.

Autor:  kamilcia77 [ 10 sty 2018, o 12:22 ]
Tytuł:  Re: Początki z rolnictwem.

początki wcale nie sa takie proste jakby się wydawało, mam brata , który uprawia jęczmień ozimy https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/hy ... mien-ozimy co początkowo sprawiało mu potworny trud, ale jak trochę poczytał, zainwestował w środki, do ochrony i na porost, to teraz ma bardzo opłacalny biznes :)

Autor:  zuzanna03 [ 31 sty 2018, o 06:41 ]
Tytuł:  Re: Początki z rolnictwem.

Jeśli chodzi o dobrej jakości nawozy ( zarówni dolistne jak i ciekłe ) to warto zerknąć jeszcze na ofertę firmy Adob https://adob.com.pl/. To produkty, które odznaczają się wysoką jakością i przede wszystkim skutecznością, obecnie stostowane są aż w 75 krajach. Sama firma też cieszy się pozytywną opinią w branży i wśród klientów.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/