Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Początki z rolnictwem.

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj

Początki z rolnictwem.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sie 2017, o 16:17 
Offline

Dołączył(a):19 sie 2017, o 16:05
Posty:1
Witam wszystkich!
Być może taki wątek był już poruszany na forum (nie wiem, zarejestrowałam się dziś ;-) ), ale być może znajdzie się ktoś kto chciałby udzielić mi pomocy i kilku rad.
W tym roku zamierzam zacząć swoją przygodę z rolnictwem. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to rzepak. I przy tym zostanę. Proszę o informacje na powyższy temat. Rzepak - krok po kroku.
W posiadaniu mam ok 8 ha pola, w przeważającej klasie I. Co zrobić, jak zacząć. Jaki nawóz zastosować przed siewem, jaki najlepiej rzepak wybrać (myślałam o odmianie Popular).. i co dalej? Kiedy i czym nawozić, pryskać. Zależy mi na wszystkich informacjach dla początkujących.
I jak ze skupem? Czy rzepak musi być wysuszony? Czy należy mieć wcześniej nawiązaną umowę z jakimś odbiorcą czy jadę bezpośrednio na skup i sprzedaję.
Będę Wam bardzo wdzięczna za informacje! :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Początki z rolnictwem.
PostNapisane: 13 paź 2017, o 11:37 
Offline

Dołączył(a):29 wrz 2017, o 09:27
Posty:4
Witaj,
czym dysponujesz, jaki masz park maszynowy. Ważne jest to, aby uprawiać to na co pozwali Ci twój sprzęt, abyś nie musiał ponosić dodatkowych kosztów wynjamu. Czy oprócz 8ha coś jeszcze posiadasz, zamierzasz coś dzierżawić? Prawdę mówiąc 8ha na ten czas to nie jest duża ilość ziemi. Bardziej nastawiałbym się pod własne potrzeby o ile masz jakieś zwierzęta ? Jeśli nigdy nie miałeś styczności to na pewno będzie Ci trudno, ale nie ma rzeczy niemożliwych ;) Proponowałbym Ci wydzierżawić jakiś kawałek ziemi na jakiś okres czasu i zobaczyć na przykładzie kogoś z czym to się je.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Początki z rolnictwem.
PostNapisane: 10 sty 2018, o 12:22 
Offline

Dołączył(a):8 sty 2018, o 17:26
Posty:5
początki wcale nie sa takie proste jakby się wydawało, mam brata , który uprawia jęczmień ozimy https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/hy ... mien-ozimy co początkowo sprawiało mu potworny trud, ale jak trochę poczytał, zainwestował w środki, do ochrony i na porost, to teraz ma bardzo opłacalny biznes :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Początki z rolnictwem.
PostNapisane: 31 sty 2018, o 06:41 
Offline

Dołączył(a):20 sty 2018, o 11:49
Posty:15
Jeśli chodzi o dobrej jakości nawozy ( zarówni dolistne jak i ciekłe ) to warto zerknąć jeszcze na ofertę firmy Adob https://adob.com.pl/. To produkty, które odznaczają się wysoką jakością i przede wszystkim skutecznością, obecnie stostowane są aż w 75 krajach. Sama firma też cieszy się pozytywną opinią w branży i wśród klientów.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze