Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - co robic w rolnictwie

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj

co robic w rolnictwie
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 paź 2011, o 18:51 
Offline

Dołączył(a):29 paź 2011, o 18:06
Posty:22
mam dylemat i prosze o rade. Otoz po rodzicach (ktorych juz nie ma)odziedziczylem 24h ziemi i nie bardzo wiem co mam z tym robic. Jakies tam maszyny sa tzn jest ta belarka,plugi brony siewnik i stara 60-tka ktora wymagala (nadal wymaga) kapitalnego remontu :( ,inwentarza juz teraz brak. Brak dlatego ze obecnie jestem za granica gdzie pracuje mimo iz przyjezdzam dwa razy w ciagu roku do polski po to by cos porobic na polu poniewaz bardzo to lubie(dodam ze jak ojciec zyl to zawsze z nim chodzilem po podworku i jemu pomagalem)
Przed wyjazdem za granice kupilem nowiutki traktor 85 KM i w chwili obecnej ma nieco ponad 200 mth.
Siedzac w obcym kraju i zarabiajac pieniadze wedlug standardow zachodnich nie bardzo widze przyszlosc moja w rolnictwie :evil:
powiedzcie dla mnie czy wedlug was oplacalo bedzi sie siac wszystko pole zbozem na sprzedaz,czy bedzie to oplacalne?
czy potrzebne jest kupno jakiegos "bizona"


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: co robic w rolnictwie
PostNapisane: 5 mar 2014, o 12:10 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):6 sty 2014, o 00:47
Posty:19
Kolego, trudno na to odpowiedzieć. Trudno powiedzieć ile będziesz zarabiał. W tym roku obsiejesz wszystko zbożem, a co w przyszłym roku? Jak będziesz na takim areale siał ciągle zboże, to będzie szkodliwe dla gleby i samej uprawy. Nie mówiąc już o tym, że gdy pogoda popsuje zbiory jak w zeszłym roku, to zostaniesz z niczym.
Obawiam się, że jest trochę za późno, żeby się ot tak przebranzować ;]


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: co robic w rolnictwie
PostNapisane: 3 mar 2016, o 06:09 
Offline

Dołączył(a):27 sty 2014, o 20:41
Posty:4
Fajny patent do załadunku/ rozładunku paszy wymyśliła firma AGOS - http://silosypaszowe.pl/ z ukośną rurą załadowczą. Dzięki temu droga do załadunku paszy, czy zboża jest najkrótsza. Wystarczy montaż jednej rury i tylko ta jedna wystarczy, do załadunku wszystkich silosów. Duża oszczędność, polecam jako użytkownik.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze