Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Podatek dochodowy od rolników

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj

Podatek dochodowy od rolników
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sie 2012, o 20:11 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Podatek dochodowy ma zastąpić rolny. Na wieś wejdzie Urząd Skarbowy i Urząd Kontroli Skarbowej. Tego boję się bardziej od samego podatku. A co sądzicie forumowicze na ten temat?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Podatek dochodowy od rolników
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 10:49 
Offline

Dołączył(a):6 wrz 2012, o 10:19
Posty:3
że bez profesjonalnej pomocy wielu rolników "polegnie" na podatkach
niestety
prawo podatkowe proste nie jest
i proste nie będzie
a wiedza na temat podatku dochodowego, podatku vat osób, które nie zajmują sie tym zawodowo jest prawie żadna
bo w tej chwili
nie wystarczy przeczytać ustawę ( kto czytał ustawę o vat ?? ) nie wystarczy znać orzeczania sądów, interpretację MF, NSA, ETS, ale przede wszystkim trzeba umieć to wszystko połączyć i dokonać prawidlowej wykladni prawa podatkowego

bo podatki roku 2012 to są zupelnie inne niż były rok czy 5 lat temu

a jak slyszę, że ktoś księguje, opodatkowuje się tak jak mu pani w urzędzie powiedziała, albo jak jego kolega/wujek/znajomy robi
to mi się buzia od razu cieszy, bo to znaczy ze delikwent ma sporo pieniędzy w kieszeni na wojnę z urzędami skarbowymi, izbami i sądami

i może raz mu się uda przejść kontrolę , i może i 2 raz
ale za 3 razem mu i tak coś dopiszą
albo udowodnią, że stracił pieniądze przez wybranie złej formy opodatkowania ( mozna stracić i kilkaset tysiecy zlotych :D -
albo nieprawidłowe ujęcie kosztów
źle oszacowany przychód
złą amortyzację
albo niezły bałagan w vat
itd

to są normalne zdarzenia , które do mnie trafiają
i których można uniknąć przecież
tym bardziej , że odkręcanie tego wszystkiego jest bardziej kosztowne niż wydanie kilku złotych na profesjonalną księgową/doradcę podatkowego

i tak na koniec
ku pocieszeniu serc
proszę pamiętać, iż najczęsciej jest tak : jaka cena za usługę , taka usługa
bo tania księgowość to zła księgowość

ofertę trzeba wybrać rozsądnie i z głową
bo ile czasu może poświęcić dla Państwa księgowa , która weźnie 100 zł a która musi opłacić biuro, pracowników, zus, zapłacić za szkolenia, utrzymanie sytemów i jeszcze musi jej starczyć na życie ?
Ilu musi mieć klientów, dokumentów i czasu aby zarobić na utrzymanie biura ... za 100 zł...
:?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Podatek dochodowy od rolników
PostNapisane: 7 wrz 2012, o 07:56 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Prawo podatkowe jest proste:
Art.1
Urzędnik skarbowy ma zawsze rację.
Art.2
Jeżeli urzędnik skarbowy niema racji patrz art. 1.
Znamienna jest wypowiedź jednego z naczelników US na zarzut, iż chce zniszczyć niektóre firmy. Powiedział, że to nie jest to prawdą, bo gdyby chciał to już dawno by to zrobił.
Istnienie firm jest zależne od widzimisię urzędników. Przykładów mam bardzo dużo z własnej praktyki które wpisują się w powyższą zasadę. W każdy poniedziałek przychodzą do mnie podatnicy niszczeni przez aparat skarbowy. Klusków jest w Polsce tysiące. Prawo podatkowe jest dla ludzi i powinno być tak skonstruowane aby każdy rolnik samodzielnie dokonał rozliczenia. Oddzielna karta to Urząd Celny rozliczający akcyzę.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Podatek dochodowy od rolników
PostNapisane: 29 sie 2017, o 10:54 
Offline

Dołączył(a):21 sie 2017, o 07:12
Posty:72
Niestety, cały czas to się sprawdza. Właśnie dlatego warto korzystać z takich sprawdzonych rozwiązań jak http://www.mddp-outsourcing.pl/uslugi/d ... delegacji/ Bazując na tych informacjach będziecie w stanie odpowiednio zadbać o Wasze kwestie podatkowe.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Podatek dochodowy od rolników
PostNapisane: 31 sie 2017, o 12:26 
Offline

Dołączył(a):31 sie 2017, o 12:22
Posty:4
urzędnik ma zawsze rację :D brawooo


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Podatek dochodowy od rolników
PostNapisane: 13 sty 2018, o 13:18 
Offline

Dołączył(a):4 lip 2017, o 13:46
Posty:73
Trzeba uwazac. Ja w ciezkich okresach bralem pozyczki, ale raz szczescie mi dopisalo troche mniej i wyrolowali mnie na grube tysiace. Nagle skoczylo oprocentowanie, potem zaczeli mnie nekac. Zwrocilem sie o pomoc do firmy windykacyjnej i to ona (!) udzielila mi pomocy. Poczytajcie wiecej, jesli macie ochote: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/gdzie-s ... -dluznika/


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Podatek dochodowy od rolników
PostNapisane: 20 sty 2018, o 17:41 
Offline

Dołączył(a):20 sty 2018, o 17:24
Posty:3
do rolników się nie dobiorą w taki sposób, stracili by za dużo głosów w zbliżających się już przecież wyborach!


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze