Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Pieniądze na gospodarstwo

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj

Pieniądze na gospodarstwo
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 wrz 2012, o 14:39 
Offline

Dołączył(a):28 wrz 2012, o 14:17
Posty:3
Witam, od zawsze interesowałem się rolnictwem i chciałem mieć własne małe gospodarstwo po skończonej szkole. W końcu ten czas nadszedł ale po moim technikum które skończyłem mogę nasadzić żarówek na polu :lol: hehe.
A teraz tak na poważnie chcę kupić ziemię rolną ok 1-2 hektarów i uprawiać warzywa .
Gdzie starać się o pieniądze na zakup ziemi?
Jedyny problem stanowią pieniądze bo nie mam ich na zakup ziemi jeżeli rozwiązałbym ten problem to wszystko zacznie się dobrze układać. Czy Państwo da mi od tak kasę czy będę musiał im to później oddać?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Pieniądze na gospodarstwo
PostNapisane: 28 wrz 2012, o 17:46 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Niema dotacji na zakup ziemi. Chyba że będzie to przedsięwzięcie szersze a zakup ziemi nie przekroczy 29% inwestycji. Pozostaje kredyt. Kiedyś były z dopłatą, czy teraz też są z dopłatą nie wiem. Warzywa wymagają sporo pracy i poważnych inwestycji w sprzęt.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Pieniądze na gospodarstwo
PostNapisane: 28 wrz 2012, o 18:06 
Offline

Dołączył(a):28 wrz 2012, o 14:17
Posty:3
A po taki kredyt z dopłatą zgłaszać się do banku czy do jakiegoś urzędu?
Ja w szczególności poświęciłbym dużo czasu na uprawę czosnku.
A jakie może być przykładowe przedsięwzięcie szersze?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Pieniądze na gospodarstwo
PostNapisane: 29 wrz 2012, o 05:31 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Sprawy kredytów załatwiają banki które podpisały umowę z ARiMR. Pisząc szersze przedsięwzięcie miałem na myśli takie które oprócz zakupu ziemi obejmuje np. zakup maszyn, budowę budynków itp. W poprzednim poście jest błąd. Zamiast 29% powinno być 20%. Szczegółowe informacje otrzymasz w oddziale regionalnym ARiMR. Mogę postarać się o bardzo szczegółowe dane ale to trochę potrwa.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Pieniądze na gospodarstwo
PostNapisane: 29 wrz 2012, o 11:06 
Offline

Dołączył(a):28 wrz 2012, o 14:17
Posty:3
Bardzo prosiłbym o szczegółowe dane, bo przecież maszyny jakieś muszę kupić bo bez maszyn nic nie zrobię i budynek też jakiś muszę mieć na przechowywanie tego wszystkiego.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze