Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Dopłaty a KARA....:(

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj

Dopłaty a KARA....:(
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 paź 2012, o 13:49 
Offline

Dołączył(a):7 paź 2012, o 13:48
Posty:2
Cześć. Mam do Was takie pytanie.

Nie mieszkam na wsi ale mamy z mężem około 3 hektary ziemi, które uprawiają sąsiedzi. Umówiliśmy się z nimi (umowa słowna) że będą nam płacić dzierżawe a i dopłaty my bierzemy. Przez kilka lat było ok. Teraz jak chciemy im zabrać już tą dzierzawę ( ziemię ) to oni nas straszą że zgłoszą to gdzieś że braliśmy dotacje bezpodstawnie otp itd i że będziemy płacić karę tzn zwracać dotacje te kilka lat wstecz...Czy jest to możliwe..? Z tego co się orientuję to wszyscy tak robią... Czy to jakieś przestępstwo? nie rozumiemmmco o tym sądzicie..? Pomóżcie...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dopłaty a KARA....:(
PostNapisane: 7 paź 2012, o 17:03 
Offline

Dołączył(a):28 sty 2012, o 20:19
Posty:13
Przecież uprawiający glebę płaci podatek do gminy i ta osoba ma prawo występować o dopłaty. Więc ty uprawiałaś, a sąsiad tylko pomagał w obróbce, a plony możesz darować komu chcesz, nawet niedobremu sąsiadowi. A może sąsiad kradł wasze plony, co o tym teraz się zorientowaliście.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dopłaty a KARA....:(
PostNapisane: 7 paź 2012, o 18:48 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Dopłata bezpośrednia należy użytkownikowi samoistnemu lub zależnemu. Użytkownik samoistny to właściciel (w uproszczeniu) a zależny to dzierżawca (też w uproszczeniu).


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dopłaty a KARA....:(
PostNapisane: 13 paź 2012, o 18:12 
Offline

Dołączył(a):7 paź 2012, o 13:48
Posty:2
paź glebę uprawiali sąsiedzi - podatku do gminy nie płacili..a ja wyste powałam bo ziemia była na nas ( tzn na mężą ) a oni dzierżawili "na gębę"...


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dopłaty a KARA....:(
PostNapisane: 13 paź 2012, o 19:19 
Offline

Dołączył(a):26 maja 2012, o 16:19
Posty:103
Jeżeli się nie przyznasz to Ci nic nie grozi. Nie jest do udowodnienia czy Ty byłaś użytkownikiem czy sąsiedzi. Ja po przeczytaniu tych postów też nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Jak coś więcej to pisz na PW, postaram się wyjaśnić i w miarę możliwości pomóc.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze