Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - sprawdzone sposoby na miotłę zbożową

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

sprawdzone sposoby na miotłę zbożową
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 kwi 2016, o 14:10 
Offline

Dołączył(a):11 mar 2016, o 11:36
Posty:5
Witam kolegów rolników. Chciałbym zapytać, jak radzicie sobie z miotłą zbożową na polu? Zima w tym roku była slaba, więc podejrzewam, że zachwaszczenie będzie spore. Doradzono mi axial50 na oprysk, ponoc bardo dobry herbicyd. Ktoś używa i może się podzielić opiniami?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: sprawdzone sposoby na miotłę zbożową
PostNapisane: 19 kwi 2016, o 19:02 
Offline

Dołączył(a):11 mar 2016, o 11:43
Posty:4
W zasadzie to podstawą jest oprysk, zawówno jesienią, jaki wiosną. To podstawa, jak tylko ustąpią przymrozki i zejdzie woda z pola. Akurat axial jest bardzo dobrym środkiem do walki z miotłą, bo go można stosować już chyba od 3 czy 4 stopni. Tylko moja rada: nie mieszać np. ze środkami innych producentów, bo można przypakić uprawy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: sprawdzone sposoby na miotłę zbożową
PostNapisane: 20 kwi 2016, o 19:39 
Offline

Dołączył(a):11 mar 2016, o 11:36
Posty:5
darekdarek45 napisał(a):
W zasadzie to podstawą jest oprysk, zawówno jesienią, jaki wiosną. To podstawa, jak tylko ustąpią przymrozki i zejdzie woda z pola. Akurat axial jest bardzo dobrym środkiem do walki z miotłą, bo go można stosować już chyba od 3 czy 4 stopni. Tylko moja rada: nie mieszać np. ze środkami innych producentów, bo można przypakić uprawy.


Dzięki za informację. Rozmawiałem z kolegami po fachu to chwalili axiala właśnie za dobre działanie i przede wszystkim brak konieczności wykonania drugiego oprysku. Dlaczego piszesz, żeby nie mieszać, osłabi to działanie? Wolałbym właśnie nie oszczędzać, bo i potrzeby nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: sprawdzone sposoby na miotłę zbożową
PostNapisane: 21 kwi 2016, o 08:37 
Offline

Dołączył(a):12 kwi 2016, o 12:28
Posty:3
Axial wystarczy spokojnie, a jak go zmieszasz to może ci przypalić uprawy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: sprawdzone sposoby na miotłę zbożową
PostNapisane: 24 kwi 2016, o 16:09 
Offline

Dołączył(a):11 mar 2016, o 11:43
Posty:4
rolnic dobrze mówi, jak zdecydujesz się na axial to spokojnie zrób oprysk zgodnie z instrukcją, zawsze możesz też doradcę poprosić o pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: sprawdzone sposoby na miotłę zbożową
PostNapisane: 25 kwi 2016, o 12:43 
Offline

Dołączył(a):25 kwi 2016, o 12:20
Posty:60
Zgadzam sie,to dobry i skuteczny oprysk dzięki któremu bez problemu będziesz mógł pozbyć się miotły zbożowej,wiem bo sam z nią walczyłem:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: sprawdzone sposoby na miotłę zbożową
PostNapisane: 25 kwi 2016, o 12:59 
Offline

Dołączył(a):11 mar 2016, o 11:36
Posty:5
Dla mnie włąśńie ważne jest to, żeby oprysk był wykonany raz i dobrze, no i żeby to było bezpieczne dla upraw. Powiedzcie mi proszę, wyczytałem, że axial można stosować, jak jest chłodno, to nie zmniejszy jego skuteczności?


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: sprawdzone sposoby na miotłę zbożową
PostNapisane: 25 kwi 2016, o 19:56 
Offline

Dołączył(a):11 mar 2016, o 11:43
Posty:4
To spokojnie jeśli zastosujesz axial nie będzie konieczności powtórki. Poczytaj sobie opinie na wszystkich forach rolniczych, pozytywne są po prostu materiał spoko.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: sprawdzone sposoby na miotłę zbożową
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 20:02 
Offline

Dołączył(a):11 mar 2016, o 11:36
Posty:5
To właśnie tak jak mówiłem sam widziałem, że koledzy stosowali jakieś tam tanie opryski, importowane np. z białorusi. Szczerze się nie znam, nie mam dużego doświadczenia, ale mówili że na polu był tego rodzaju problem, że na całych połaciach dawałaczadu miotła. Więc wnioskuję że oprysk był słaby albo ciecz kiepsko rozrobiona. Tu właśnie czytam na forach o axialu to pozytywne opinie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: sprawdzone sposoby na miotłę zbożową
PostNapisane: 27 kwi 2016, o 14:35 
Offline

Dołączył(a):11 mar 2016, o 11:43
Posty:4
Niestety szkoda przyznać, ale to wynika z naszego bałaganiastwa (rolników), którzy chcą pozornie zaoszczędzić. Stosowanie taniego oprysku mija się z celem, pomijam już palenie zboża itp. Axial jest skuteczny nawet przy mniejszej temperaturze jak teraz, po prostu nie trzeba kupować środka drugi raz, robić oprysku drugi raz, kupować paliwa i poświęcać czasu. To generuje oszczędności 


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze