Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Dobry kompostownik

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Dobry kompostownik
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 sie 2013, o 10:30 
Offline

Dołączył(a):29 sie 2013, o 10:02
Posty:5
Lokalizacja: Wrocław
Witam wszystkich serdecznie :) Chcę zacząć kompostować, w związku z czym planuje zakup odpowiedniego pojemnika. Wyszukałem sobie taki http://alegratka.pl/ogloszenie/kompostownik-termo-400-22709134.html?h=fff0da7b882f15bf - ale tak się zastanawiam, czy nie lepiej byłoby kompostować w drewnie? Gdzieś czytałem, że drewno jest bardziej zalecane do tych celów niż plastik. Co polecacie w tym temacie? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dobry kompostownik
PostNapisane: 5 wrz 2013, o 12:28 
Offline

Dołączył(a):11 kwi 2013, o 17:00
Posty:43
Drewno jest przede wszystkim bardziej naturalne jako przechowywanie kompostownika niż plastik,poza tym często nie pachnie on potem zbyt przyjemnie... Jeśli miałbym coś doradzać to jednak drewno.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dobry kompostownik
PostNapisane: 11 wrz 2013, o 12:43 
Offline

Dołączył(a):29 sie 2013, o 10:02
Posty:5
Lokalizacja: Wrocław
Z drugiej strony, czy drewno nie zacznie nasiąkać wilgocią i się rozpadać? Znalazłem jeszcze kompostowniki tej firmy http://alegratka.pl/ogloszenie/kompostowniki-eko-15568603.html?h=86bf420d5db31dee (niestety ich strona się nie ładuje, chyba jakiś chwilowy problem techniczny...) Kompostowniki eko chyba spełniają wszystkie normy mimo tego, że są wykonane ze sztucznego materiału? Wydaje mi się, że w tym przypadku żadna chemia nie powinna się przedostać do kompostownika.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dobry kompostownik
PostNapisane: 8 sty 2015, o 14:24 
Offline

Dołączył(a):8 sty 2015, o 14:20
Posty:1
Nie lepiej zainwestować w profejsonalne zbiorniki na gnojowice? Oczywiście są one dobre do większych inwestycji.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dobry kompostownik
PostNapisane: 12 cze 2015, o 08:40 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Zgadzam się i jak najbardziej warto poczynić właśnie taką inwestycję nawet na przyszłość aby mieć dobry i solidny,pojemny kompostownik. Jaki budżet jesteś w stanie generalnie przeznaczyć na ten cel? Podaj szczegóły i wtedy chętnie pomożemy,doradzimy na forum.


Pozdrawiamy serdecznie www.Sklep.Mizar.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dobry kompostownik
PostNapisane: 27 cze 2016, o 09:44 
Offline

Dołączył(a):27 cze 2016, o 09:38
Posty:1
Ja bym się jednak zdecydowała na plastikowy,sobie kiedyś zamówiłam z plastiku z przydomu.pl i wydaje mi się, że kompostowanie przebiega szybciej :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dobry kompostownik
PostNapisane: 5 lip 2016, o 10:48 
Offline

Dołączył(a):25 kwi 2016, o 12:20
Posty:60
Minęło już trochę czasu,więc jeżeli wątek jest dalej aktualny oraz zaglądasz na forum,to koniecznie daj znać na co ostatecznie padł wybór,na który kompostownik. Czekamy z niecierpliwością:)


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dobry kompostownik
PostNapisane: 9 mar 2017, o 13:08 
Offline

Dołączył(a):9 mar 2017, o 13:04
Posty:3
a ile on kosztuje taki dobry
____
https://aasadlabiznesu.pl/blog/kredyt-dla-nowej-firmy-do-10-000-zlotych


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dobry kompostownik
PostNapisane: 1 sie 2017, o 21:42 
Offline

Dołączył(a):23 maja 2016, o 12:59
Posty:22
Zamiast kupować pojemnik, lepiej użyć do budowy kompostownika bloczki betonowe . Konstrukcję bardzo łatwo się składa, bloczki posiadają wypustki dzięki czemu nie wymagają użycia spoiwa, mimo tego bardzo solidnie się trzymają


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Dobry kompostownik
PostNapisane: 8 sie 2017, o 05:52 
Offline

Dołączył(a):8 sie 2017, o 05:41
Posty:1
Dokładnie, o wiele lepiej użyć bloczki betonowe niż kupować pojemnik. Osobiście uważam, że bloczki będą lepszym i szybszym sposobem na zrobienie kompostownika.
_________________
http://www.obornikgranulowany.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze