Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Czy VAT w moim gospodarstwie opłaci się?

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj

Czy VAT w moim gospodarstwie opłaci się?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 gru 2017, o 16:40 
Offline

Dołączył(a):1 mar 2015, o 20:07
Posty:8
Wielu rolników zadaje sobie pytanie czy przejście na VAT się opłaci. Z takim pytaniem udałem się do pobliskiego Biura Rachunkowego położonego niedaleko Kletni przy starej drodze z Radomska do Piotrkowa Tryb. http://www.biuro-rachunkowe-marczak.pl/ . Ode mnie z Kietlina to rzut beretem. Dowiedziałem się, że to się w zasadzie zawsze opłaca rolnikom. Wystarczy, że prowadzą na bieżąco jakieś zakupy. Oczywiście najbardziej gdy chcą więcej inwestować. VAT od sprzedaży płodów rolnych to 8 %. Większość wydatków, zwłaszcza przy budowie to 23 %. Wystarczy że połowę togo co zarobimy na sprzedaży wydamy na zakupy objęte 23 % VAT i już należy nam się zwrot. By stać się rolnikiem objętym VAT wystarczy :

uzyskać numer REGON w Urzędzie Statystycznym,
złożyć we właściwym Urzędzie Skarbowym pisemne oświadczenie o przejściu na VAT- druk VAT-R
podać w Urzędzie Skarbowym numer konta, na który ma wpływać zwrot podatku.

Możemy do załatwienia tych spraw upoważnić również nasze Biuro Rachunkowe.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze