Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Problem z kretami

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Problem z kretami
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 maja 2013, o 09:51 
Offline

Dołączył(a):20 maja 2013, o 12:07
Posty:11
Witam
Od niedawna mam spory problem z kretami. W tej chwili niszczą nie tylko rośliny ozdobne, ale przede wszystkim uprawy. Szukałem różnych sposobów w internecie jak się pozbyć kretów. Kilka znalazłem, ale pomysł z założeniem barierki w moim przypadku odpada. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o radę :). Interesują mnie tylko humanitarne sposoby pozbycia się kretów. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z kretami
PostNapisane: 12 cze 2013, o 19:51 
Offline

Dołączył(a):21 maja 2013, o 16:25
Posty:32
U mnie najlepiej sprawdzają się pułapki na krety,zawsze udaje mi się zastawić w odpowiednim miejscu,a teraz na wiosnę i lato jest ich prawdziwy wysyp- i to dosłownie:) Ewentualnie podtopić je wodą.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z kretami
PostNapisane: 9 gru 2013, o 11:59 
Offline

Dołączył(a):29 sie 2013, o 10:02
Posty:5
Lokalizacja: Wrocław
Odwieczny problem z kretami... Sam z tym walczyłem bezskutecznie wiele lat. I naprawdę próbowałem praktycznie wszystkiego co polecane na forach. Dopiero jak gdzieś przeczytałem o odstraszaniu dźwiękiem - moja gehenna się skończyła. Drogie ustrojstwo, ale naprawdę warto zainwestować, jak nic nie przynosi efektu. Ja kupiłem sobie coś podobnego http://alegratka.pl/ogloszenie/skuteczny-odstraszacz-na-szczury-myszy-22874961.html?h=40bfcd02bc3c9aad Sprzedawca nie pisze o kretach, ale działa świetnie. Przynajmniej u mnie się sprawdził bez zarzutu.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z kretami
PostNapisane: 7 lut 2014, o 07:39 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
O odstraszaniu dźwiękiem tez słyszałem jednak u nas okazało się to mało skuteczne. Problem kretów często rozwiązuje ich "zalanie" wężem ogrodowym,ich tuneli.


Pozdrawiamy serdecznie www.Sklep.Mizar.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z kretami
PostNapisane: 20 mar 2014, o 18:30 
Offline

Dołączył(a):18 lis 2012, o 19:18
Posty:17
Są skuteczne pułapki dźwiękowe ale nie kosztują one 10 zł , te skuteczne są troszkę droższe

Zapraszamy www.rolne24.pl


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z kretami
PostNapisane: 8 kwi 2014, o 15:27 
Offline

Dołączył(a):8 kwi 2014, o 15:24
Posty:3
Pierwszy raz słyszę o odstraszaniu dźwiękiem. Jak to działa?


Renata Zomerska - trener personalny


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z kretami
PostNapisane: 20 paź 2014, o 09:47 
Offline

Dołączył(a):14 paź 2014, o 11:51
Posty:2
No ja bym zaproponował siatkę na krety, rozłożyć pod ziemią z 10 cm i tyle. Chyba, że nie masz już takiej możliwości, to słyszałem o siatkach poprzecznych tylko one dużo drożej wychodzą.
Podobno jeszcze takie odstraszacze podziemne się sprawdzają ale to tez zależy jaki duży teren masz do ochrony??


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z kretami
PostNapisane: 7 lis 2014, o 14:14 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):7 lis 2014, o 13:12
Posty:10
Też miałem kiedyś problem z kretami i pomogły zwykłe puszki na patykach powbijanych w ziemię. Kret przechodząc pod nimi porusza kijem, a wtedy puszki chroboczą i krety się boją.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z kretami
PostNapisane: 12 cze 2015, o 08:48 
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):21 wrz 2011, o 08:52
Posty:182
Minęło już trochę czasu,wiec jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny,to koniecznie daj znać czy poradziłeś sobie z kretami oraz jak w chwili obecnej wygląda sytuacja. Czekamy na Twoją odpowiedź na forum:)


Pozdrawiamy serdecznie www.Sklep.Mizar.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Problem z kretami
PostNapisane: 16 lip 2015, o 06:44 
Offline

Dołączył(a):16 lip 2015, o 06:30
Posty:3
Mój problem z kretami w ogrodzie został zwalczony dopiero po rozłożeniu takiej specjalnej siatki, nic innego nie działało :(


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze