Najlepsze forum rolnicze • Zobacz wątek - Hodowla królików

Strefa czasowa: UTC


Nasze forum sponsorują:
Reklama Sponsora




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Hodowla królików
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 kwi 2014, o 01:24 
Offline

Dołączył(a):29 kwi 2014, o 01:19
Posty:2
Witam, jestem nowy na forum, znajomy polecił mi waszą stronkę :). Nie znalazłem podobnego tematu, dlatego zakładam nowy wątek. Mam takie pytanko - czy ktoś z obecnych tutaj hoduje może w swoim gospodarstwie króliki? Ja zamierzam właśnie założyć taką hodowlę, stąd moje pytanie, między innymi o klatki. Kupujecie gdzieś specjalne klatki dla królików, czy może wykonujecie je samodzielnie albo składacie z prefabrykatów? Na co zwrócić uwagę przy konkstrukcji takich klatek? Jakie normy muszą one spełniać, w co konkretnie powinny być wyposażone? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla królików
PostNapisane: 30 kwi 2014, o 08:12 
Offline

Dołączył(a):30 kwi 2014, o 08:09
Posty:1
Moi rodzice mieli hodowlę królików, także myślę o jej założeniu, bardzo dużo czytam na ten temat, rozmawiam z doświadczonymi osobami, i "orientuje się" co kupić, poza królikami, kilku znajomych poleciło mi stronę http://www.panfarmerek.pl/, moim zdaniem ceny nie są wygórowane.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla królików
PostNapisane: 24 wrz 2014, o 11:47 
Offline

Dołączył(a):17 lip 2014, o 09:12
Posty:25
Królik ma fajne mięso, jednak jest suche. Myślisz nad hodowlą na sprzedaż?
Mój kuzyn sam robił klatki, ale było to już dosyć dawno.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla królików
PostNapisane: 22 lis 2014, o 07:21 
Offline

Dołączył(a):20 mar 2014, o 12:05
Posty:5
Rolnik2 napisał(a):
Witam, jestem nowy na forum, znajomy polecił mi waszą stronkę :). Nie znalazłem podobnego tematu, dlatego zakładam nowy wątek. Mam takie pytanko - czy ktoś z obecnych tutaj hoduje może w swoim gospodarstwie króliki? Ja zamierzam właśnie założyć taką hodowlę, stąd moje pytanie, między innymi o klatki. Kupujecie gdzieś specjalne klatki dla królików, czy może wykonujecie je samodzielnie albo składacie z prefabrykatów? Na co zwrócić uwagę przy konkstrukcji takich klatek? Jakie normy muszą one spełniać, w co konkretnie powinny być wyposażone? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.


Na początek radziłbym zakupić lub podpatrzeć u kogoś jak wygląda dobra klatka dla królików. Jeśli masz trochę zdolności technicznych, to zrobić potem klatkę to nie problem. Możesz kupić siatki zgrzewane na boki klatki czy siatkę na ruszt dla królików. Karmidła dla królików czy poidła dla królików też są dostępne w wielu sklepach.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla królików
PostNapisane: 15 lut 2016, o 08:29 
Offline

Dołączył(a):15 lut 2016, o 08:26
Posty:1
Jeśli chodzi o zakup siatki to ostatnio stałem przed podobnym wyborem i znalazłem taką stronę http://sieci-siatki.pl/, w ofercie mają naprawdę sporo przeróżnych siatek w tym takie, które nadają się na wykonanie klatek dla np. królików


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla królików
PostNapisane: 15 mar 2016, o 08:59 
Offline

Dołączył(a):29 lut 2016, o 00:01
Posty:19
A suplemety polecam objęte Klubem Superhodowcy, zwracają ci część kasy ktora zaplacisz


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla królików
PostNapisane: 30 mar 2016, o 11:06 
Offline

Dołączył(a):18 lut 2016, o 10:19
Posty:15
Ja mam małą hodowle królików, tak na własne potrzeby :) W tym celu zakupiłem 3 lata temu klateczki gotowe, mają już wbudowany system pojenia i karmidełka. Bardzo fajne bo co roku dokupuje sobie kolejną klatkę i piętruje - bardzo fajne rozwiązanie bo mniej miejsca zajmuje :)
Dla większej hodowli też jak najbardziej się napewno sprawdzą


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla królików
PostNapisane: 25 kwi 2016, o 12:38 
Offline

Dołączył(a):25 kwi 2016, o 12:20
Posty:60
Klatka dla królików czy to jak je żywić jest oczywiście ważną kwestią,natomiast aby hodowla Ci się opłacało,to sztuk musi być dużo,masz jakieś plany co do ilości która chcesz hodować? napisz więcej szczegółów.


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla królików
PostNapisane: 3 maja 2016, o 11:13 
Offline

Dołączył(a):29 lut 2016, o 00:01
Posty:19
Faktycznie całkiem fajne te klatki ;d


Góra
 Zobacz profil  
 

Re: Hodowla królików
PostNapisane: 10 cze 2016, o 06:51 
Offline

Dołączył(a):10 cze 2016, o 05:57
Posty:13
Na początek zwróć uwagę na szczegóły,jak to wygląda w praktyce bo hodowla królików nie jest taka łatwa jak może się wydawać,poza tym to też kwestia jej opłacalności i całej logistyki,klatek,miejsca w którym będziesz je trzymał.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
forumrolnik.pl (c) 2010 Pawel C
Polityka prywatnosci<
Wkrotce nowa wersja forum, zapraszamy niebawem

Forum rolnicze